Askerlik Süresi Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Açıklama !

Uzun zamandır gündemde olan askerlik süresi hakkında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında bir toplantı gerçekleştirilmişti. Toplantıda askerlik süresi ve yeni askerlik sistemi hakkında detaylar ele alındı. Adaylar tarafından askerlik süresi araştırılırken konu hakkında bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi.

Askerlik Süresi Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Açıklama !

Cuma namazını İstanbul Üsküdar'daki Hazreti Ali Camisi'nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, namazdan sonra cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

'Askerlik kısalacak mı?' sorusuna yanıt veren Erdoğan, şunları söyledi:

"Şu anda bu işin birinci derecede sorumlusu Milli Savunma Bakanımız, bunun yanında Silahlı kuvvetlerimiz, başta Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanlarımız olmak üzere onlar çalışmayı yapacaklar. Çalışmayı yaptıktan sonra bize sunumlarını yapacaklar ve bu sunum neticesinede de uygundur, uygun değildir bunu söyleyeceğiz. Ona göre adım atacağız." ifadelerini kullandı.

Gündeme ilişkin son dakika ve kamu haberlerinden bildirim almak için uygulamamızı indirin:

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 20:54
YORUM EKLE