Askerlik Süresi Kısalacak Mı? Bakan Akar'ın Katıldığı Kritik Toplantı Sona Erdi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında yeni askerlik sistemine ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'nda toplantı yapıldığı duyuruldu. Yapılan son toplantının ayrıntılarına göre askerlik süresi ve ile yeni sistemin nasıl uygulanacağı ele alındı. Peki buna göre askerlik düşecek mi? Askerlik süresi ne kadar olacak? 3 ay zorunlu 6 ay paralı askerlik sistemi mi geliyor? İşte Bakan Akar ve beraberinde yaptığı askerlik sitemiyle alakalı olarak merak edilen tüm detaylar....

Askerlik Süresi Kısalacak Mı? Bakan Akar'ın Katıldığı Kritik Toplantı Sona Erdi!

Bakan Hulusi Akar ile TSK'nın komuta kademesinin katıldığı toplantıda, askerlik sürelerinin kısaltılması ve yeni askerlik sistemi görüşüldü
Askerlik sistemine yönelik, Milli Savunma Bakanlığının, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıkları ile yaptığı çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'nda, Bakan Hulusi Akar'ın başkanlığında yapılan toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in yanı sıra kuvvet komutanları, bakan yardımcıları ve diğer yetkililer katıldı.

Söz konusu toplantıda, askerlik süresinin kısaltılması dahil yeni askerlik sistemi, ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.

ASKERLİK KISALIYOR MU?

CNN TÜRK muhabiri Kenan Şener, kritik toplantıyı ve detayları canlı yayında aktardı.

Şener şu bilgileri paylaştı:

Henüz ne düzeyde kısalacağı belli değil. Askerlik kısalacak bunu söyleyebiliriz. İlk kez komuta kademesi tarafından bu konu masaya yatırıldı. Bugün getirilen öneriler masaya yatırıldı. Konuların başında askerliğin kısalması var.

Bakan Akar daha önce askerliğin kısalması yönünde konuşmuştu. Meslek grupları için olmayanlar için de temel askerlik hizmetinin kısalması söz konusu olabilecek. 3 aylık temel askerlik eğitiminin ardından daha kısa bir periyotta tamamlanması üzerine konuşuluyor. Üniversite mezunları için şuan 6 aylık bir süre içerisinde tamamlanıyor. her ikisinin de askerlik hizmetlerinin ger kalmaması yönünde kısalması sözkonusu. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 20:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan
Özkan - 7 ay Önce

Kısalması aslında iyidir ve 9 ay içinde evli olanagdurlari da düşünülmesini istekteyim. Nasıl mı söyle izah edeyim: bir baba askere gitmeden iki çocuğu ve eşi olduğu halde onları kime teslim edeceğini bilmiyor ve maddi durumu iyi olmadığı halde 3 ay askerde parasız kalabilir lütfen bu 3 ayında devlet mağdur ve yardıma ihtiyaç olanlara yardım edilmesini istemekteyiz. Umarım bunun değerlenmesi böyle olur yoksa baba askere gittiğinde eşinin güvencesini ve çocuklarının güvencesini 3 ay ise mağdur olmamasını istemektedir...

Okan
Okan - 7 ay Önce

Hadi bakalım haktan hayırlısı