Askerlik Süresi Uzatıldı Mı? Genelkurmay'dan Açıklama Geldi

Genelkurmay Başkanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından çok önemli bir açıklama yapıldığı ve yapılan açıklamada askerlik süresinin uzatıldığı ifade edilmişti. Ancak bu iddia yalanlandı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Askerlik Süresi Uzatıldı Mı? Genelkurmay'dan Açıklama Geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığının askerlik süresinin uzatıldığı ifade edilmişti. Askerlik süresinin uzatıldığına ilişkin iddiaların detaylarını ve Genelkurmay Başkanlığından iddianın yalanlanmasına ilişkin ayrıntıları kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

İDDİA YALANLANDI

Ancak askerlik süresinin uzatıldığına ilişkin iddia yalanlandı. Genelkurmay'dan yapılan açıklamada "Uzun dönem silah altı askerlerin, askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir" ifadelerine yer verilmişti. Ancak Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın aktardıklarına göre askerlik süresinin uzatıldığı iddiası yalanlandı. Askerlik süresinin uzatıldığına ilişkin duyuru aşağıdaki şekildedir.

YAPILAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yayımlanan duyuruda "Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı olağanüstü hal teskere planlama toplantısı sonucu nihai kararı hafta başı resmi gazete yayını ile duyurulacaktır. Hali hazırda silah altında bulunan ER/ERBAŞ zorunlu askerlik süreleri yenilenmiş olup, bu kararın tüm silahlı kuvvetler ile milletimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Kısa dönem askerlik görevlerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını öncelikle bildirmeliyiz. Uzun dönem silah altı askerlerin , askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir. (Ek izin süreleri tanınacaktır.)

Ülkemizin içinde bulunduğu olağanüstü hali göz önünde bulundurarak bu kararı yerinde ve doğru bir planlama şekli olarak gördüğümüzü ve bu neden ile hızlı adımlarla yürürlüğe girmesini temin etmiş bulunmaktayız. Bu konu ile alakalı bilgilendirme formu Genelkurmay Başkanlığı resmi sitesinden yapılacaktır. Bu kararın Türk milleti ve mehmetçiğimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 10:00
YORUM EKLE