Atama, Tütün Ürünleri Ve Sağlık Çalışanlarına Şiddet Hakkındaki Teklif Kabul Edildi !

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi kabul edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Komisyonunda kabul edilen teklifin detayları haberimizde..

Atama, Tütün Ürünleri Ve Sağlık Çalışanlarına Şiddet Hakkındaki Teklif Kabul Edildi !

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Komisyonunda kabul edildi. 

Kabul edilen teklifte sağlık çalışanlarına şiddetin önüne geçilmesi, tütün ürünlerinde çeşitli düzenlemeler ve bazı kadrolardaki istihdama ilişkin önemli düzenlemeler yer alıyor. 

SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET ENGELLENECEK 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Komisyonunda kabul edilen teklifte sağlık çalışanlarına karşı şiddetin önlenmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda sağlık kurumlarında çalışan personellere şiddet gösteren ve işlenen suçlardan şüpheli olanlar kolluk görevlileri tarafından yakalanacak ve gerekli işlemler yapılacak. Bu kişiler Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecek. 

TÜRÜN ÜRÜNLERİ DÜZENLEMESİ 

Teklif ile tütün ürünleri için de önemli düzenleme yapılacak. Bu kapsamda televizyonda yayınlanan programlarda, filmlerde, dizilerde, müzik kliplerinde, reklam ve tanıtım filmlerinde, sinema ve tiyatrolarda gösterilen eserlerde, internet, topluma açık olan sosyal medya ve benzeri ortamlarda tütün ürünleri kullanılamayacak, görüntülerine yer verilemeyecek. 

Ayrıca sağlık, eğitim ve öğretim, kültür ve spor hizmeti verilen yerlerde ve üniversite yerleşkelerinde tütün ürünlerinin satışının yapılmamasıyla beraber tütün ürünleri paketleri ile nargile şişelerinin üzerine, zararlarını belirten resimli ve Türkçe yazılı uyarı veya mesajların konulacağı alan, yüzde 65'den yüzde 85'e çıkarılacak. Tütün ürünlerinin üzerindeki yazı ve şekiller aynı olacak. Ayrıca tütün ürünlerinin üzerinde markanın logosu bulunmayacak.  

ATAMALAR HAKKINDA DÜZENLEME 

Halen müfettiş, denetmen, denetçi, aktüer ve kontrolör istihdamında yabancı dil şartı bulunmadığından, mevcut müfettiş yardımcısı, denetmen yardımcısı, denetçi yardımcısı, aktüer yardımcısı ve stajyer kontrolör olarak çalışanların belirtilen kadrolara atanmalarında da yabancı dil şartı aranmayacak. 

KAMUPERSONELİ.NET 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 09:20
YORUM EKLE