Atatürk'e Hakaret Eden Safiye İnci Tutuklandı!

Sosyal medyada paylaşılan videoda Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği görülen ve paylaşım rekorları kırılarak şikayet talebi oluşturulan dün öğle saatlerinde Ankara Demetevlerde gözaltına alınan Safiye İnci'nin tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi ve daha sonra tutuklandı.

GÜNDEM 22.07.2018, 14:50 22.07.2018, 17:30

Anıtkabir'e giderek Atatürk'e hakaret ettiği ifade edilen ve büyük tepkilere yol açan görüntünün sosyal medyaya yer almasından sonra Ankara'da Demetevler semtinde gözaltına alınan Safiye İnci adliyeye sevk edilmişti.

Savcı tarafından sorgulanan ve ifadesi yazılan İnci'nin "5186 Sayılı Yasa’ya muhalefet’ten (Atatürk’ü Koruma Kanunu)" kapsamında tutuklama istemiyle mahkemeye çıkarıldığı duyurulmuştu.

Ayrıca bu konuyla alakalı olarak; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Şüpheli şahıs, 5186 Sayılı Yasa’ya muhalefet ederek Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Alınan bilgilere göre; Anıtkabir'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Safiye İnci tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme İnci'nini tutuklanmasına karar verdi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)