Atatürk'ü Anma Töreninde Rektörden Büyük Ayıp

Kütahya Tavşanlı’daki 10 Kasım töreninde bir skandal meydana geldi. Protokol üyeleri, anmaya yakışır kıyafetlerle törene katılırken rektör kolları uzun kırmızı mont ve yamalı pantolon ile törene katıldı. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu’nun törendeki davranışları da tepki çekti.

GÜNDEM 14.11.2019, 09:12
Atatürk'ü Anma Töreninde Rektörden Büyük Ayıp

Protokol üyeleri Atatürk'ü Anma Törenine yakışır kıyafetlerle törene katılırken rektör kolları uzun kırmızı mont ve yamalı pantolon giydi. AK Parti’li eski vekil olan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu’nun törendeki davranışları da tepki çekti.

KIYAFETLERİ TARTIŞMA YARATTI

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün aktardıklarına göre AK Parti Kütahya eski Milletvekili ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu, Ulu Önder Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümünde Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nde düzenlenen törene katıldı. Ancak Kavuncu'nun törende giydiği kıyafetleri tartışma yarattı. 

Ayrıca Kavuncu tıp doktorudur  ve daha önce Meclis'te sağlık komisyonu başkanlığı yapmıştır. Kavuncu'nun, protokol kurallarını bilmesine rağmen törene böyle gelmesi tepki çekti.

Vural Kavuncu, protokol kurallarını iyi bilmesine, hatta şık kıyafetleriyle tanınmasına rağmen saygın bir törene aşağıdaki şekilde katıldı.

"KABUL EDİLEMEZ"

Konu ile ilgili olarak CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap bir açıklama yaptı. Kasap açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Dikiş ipliği bulunmayan, MR cihazı çalışmayan, hastanesi yerlerde sürünen Rektör, Atamız'ı anma törenine de bu şekilde katılıyor. Protokolü bilen, öğretim üyeliği ve iki dönem milletvekilliği ile TBMM Sağlık Komisyonu Başkanlığı yapmış bir kişinin, bu şekilde törene katılması kabul edilemez"

Yorumlar (0)