AVM'ler Yeniden Açılıyor ! İşte Açıklanan Tarih

AVM'ler Yeniden Açılıyor ! İşte Açıklanan Tarih

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş yaptığı açıklamalarında AVM'lerin yeniden açılmaya hazırlandığını ifade etti. Altaş açıklamalarında AVM'lerin açılma tarihini de belirtti ve kurallar ve hijyen önlemlerinin çok sıkı olacağını vurguladı.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş çok önemli açıklamalarda bulundu ve AVM'leri kontrollü olarak açmaya hazırlandıklarını belirterek "Kurallar ve hijyen önlemleri çok sıkı olacak" ifadelerini kullandı.

Corona virüsü salgını nedeniyle Mart ayının ikinci yarısında AVM'ler kapılarını kapatmaya başladı. Milliyet'in aktardıklarına göre AVM'ler yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyorlar. Buna göre AVM'ler 8 - 15 Mayıs tarihleri arasında kademeleri olarak açıklacak. Allışveriş Merkezi ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Altaş açıklamalarında bu tarihi belirtti. Türkiye'deki 436 AVM'nin çoğu, içlerinde yer alan market ve eczaneler hariç 1 aydan uzun süredir kapalı durumda.

"KADEMELİ OLARAK AÇMAYI PLANLIYORUZ"

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş, AVM'leri 8 - 15 Mayıs arasında kontrollü olarak açmaya hazırlandıklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

"İtalya, İspanya, Almanya gibi ülkeler kademeli olarak alışveriş merkezlerini açtı. Burada amaç gelir beklemek değil. Hayatın yavaş yavaş normale döndürülmesini sağlamak.

Ancak kurallar ve hijyen önlemleri çok sıkı olacak. Maske dağıtılacak, belli mesafeler konulacak. Belli aralıklarla müşteri alınacak. Bu konuda Bilim Kurulu, kamu ve perakendecilerle konuşuyoruz. Kamu tarafında kontrollü açılabileceğine yönelik görüşler var. Perakendecilerin de görüşlerine kulak vererek, ciddi kontrollerle ve şartlara uyularak kademeli olarak açmayı planlıyoruz."

"AÇILIŞ YAPMAK İSTİYORUZ"

Ayrıca Hüseyin Altaş açıklamalarında şu anda 436 AVM'nin yüzde 80'inin kapalı olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

"Diğerleri açık kalsa da perakendeciler mağaza açmadığı için fiili olarak kapalı. Açılma kararı önce küçük illerde denenebilir. Vakaların daha az olduğu yerlerde. Burada kamuyla en uygun şekilde hareket edeceğiz, Bilim Kurulu ve kamunun tavsiyelerine göre açılış yapmak istiyoruz"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.