Avrupa Birliği, Doğu Akdeniz'deki Doğalgaz Sondaj Çalışmaları Nedeniyle Türkiye'ye Yaptırım Kararı Aldı!

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları tarafından Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de devam ettiği doğalgaz sondaj çalışmalarından dolayı yaptırım kararı aldığı öğrenildi. Ayırca yaptırım 15 Temmuz'un yıl dönümüne denk gelmesinden dolayı açıklanmadı. AB'nin nasıl bir yaptırım uygulayacağı merak konusu olmuş durumda.

GÜNDEM 15.07.2019, 20:39
Avrupa Birliği, Doğu Akdeniz'deki Doğalgaz Sondaj Çalışmaları Nedeniyle Türkiye'ye Yaptırım Kararı Aldı!

Avrupa Birliği (AB) tarafından Türkiye'ye, Doğu Akdeniz'de devam eden doğalgaz sondaj çalışmaları nedeniyle yaptırım uygulayacağı açıklandı.

Ayrıca yaptırımın 15 Temmuz'un yıl dönümüne denk gelmesinden dolayı Ankara'nın talebi üzerinden birkaç saat ertelendi.

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları bugün Brüksel’de düzenledikleri toplantıda Türkiye’ye Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerinden dolayı yaptırım uygulama kararı aldı.

AB'NİN YAPTIRIM KARARI NE? NASIL BİR YAPTIRIM UYGULANACAK?

Söz konusu kararın Avrupa Birliği (AB) tarafından aktarılan kaynaklarda kesinti ve Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında Kapsamlı Hava Taşımacılık Anlaşması müzakerelerinin durdurulmasını kapsadığı ifade edildi.

YUNAN MEDYASI TÜRKİYE'NİN AKDENİZ'DE DOĞALGAZ BULDUĞUNU YAZDI

Güney Kıbrıs’ın en büyük gazetesi olarak bilinen Phileleftheros ise Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de doğalgaz keşfettiğini yazdı.

Brüksel'deki güvenilir kaynaklar ise Fatih sondaj gemisinin Baf çevresinde sürdürdüğü faaliyetleri kapsamında 170 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini iddia ediyor.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti resmi mevkilerinden bu konuda net bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)