Avrupa Parlamentosu' ndan Hollanda' ya Destek

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker' dan , Hollanda' ya destek geldi.

Avrupa Parlamentosu' ndan Hollanda' ya Destek

Avrupa Konseyi Başkanı Tusk, Türkiye'nin "Rotterdam'da faşizm olduğu" yönündeki açıklamalarının "gerçeklerden tamamen kopuk" olduğunu savundu.

Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Tusk, "Erasmus'un şehri Rotterdam, Naziler tarafından tamamen yok edilmişti ve şu an Fas'ta doğan bir belediye başkanı var: Eğer birisi Rotterdam'da faşizm görüyorsa, gerçeklerden tamamen kopuk demektir" dedi.

Konuşmasını Hollanda dilinde de tekrar eden Tusk' a salondan büyük alkış geldi.

Tusk, "Hepimiz Hollanda ile dayanışma gösteriyoruz" ifadesini kullanan Tusk, "Hollanda Avrupa'dır. Avrupa Hollanda'dır. Bu ülke demokrasi ve özgürlük ülkesidir. Erasmus'un kenti Rotterdam Naziler tarafından tamamen yok edildi. Şu anda Fas doğumlu biri kentin belediye başkanı. Eğer birileri Rotterdam'da faşizm görüyorsa onlar gerçeklikle bağlarını tamamen koparmışlardır" diye konuştu.

Tusk'ın ardından da AB Komisyonu Başkanı Juncker konuştu.

Juncker, Nazi benzetmesi hakkında çok şaşırdığını ifade etti ve ''Bugünkü hükümetlerle Naziler arasında kıyaslama yapılmasını asla kabul etmem" dedi.

Ayrıca, Türk yetkililerin bu açıklamalarıyla Avrupa Birliği üyesi olması yolundaki ihtimalleri de "O dönem ile bir kıyaslama yapılması katiyen kabul edilemez. Bunu yapan, Avrupa'dan uzaklaşıyordur ve Avrupa'ya girmeye çalışmıyordur" sözleriyle azalttığını ekledi.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE