Aysel Tuğluk Annesinin Saldırıya Uğrayan Cenazesi ile İlgili İlk Kez Konuştu

Tunceli'de defnedilen annesini, son yolculuğuna uğurlayamayan Aysel Tuğluk ilk kez konuştu.

GÜNDEM 15.09.2017, 13:44
Aysel Tuğluk Annesinin Saldırıya Uğrayan Cenazesi ile İlgili İlk Kez Konuştu

Aysel Tuğluk, annesinin cenazesinin mezara konulduktan sonra tekrar çıkarılması ile ilgili ilk kez konuştu.

Aysel Tuğluk, annesinin cenazesine yapılan saldırıya, “Beni ikinci kez yaktılar, ikinci kez acıya boğdular. İkinci Madımak gibiydi...” diyerek tepki gösterdi.

Tunceli’ye gidemeyen Aysel Tuğluk, taziye için gelenleri evinde ağırladı. Tutuklu vekil, en çok üzüldüğü noktanın toplumdaki hoşgörüsüzlük olduğunu vurguladı.

Annesini Son Yolculuğuna Uğurlayamadı

Aysel Tuğluk, tutuklu durumunda olması nedeni ile Tunceli'ye gidip annesini son yolculuğuna uğurlayamadı.

Annesinin cenazesi nedeni ile cezaevinden çıkarılan Aysel Tuğluk, Tunceli'ye gidemedi. 48 saatlik iznini de annesinin İncek’teki evinde taziyeleri kabul ederek geçirdi.

Aysel Tuğluk cenaze taziyesi sırasında; “Beni ikinci kez yaktılar, ikinci kez acıya boğdular. İkinci Madımak gibiydi...” sözleriyle tepkisini gösterdiği öğrenildi. Tutuklu vekil Aysel Tuğlu'nun canını yakan durumun da 'toplumdaki hoşgörüsüzlük' olduğunu ifade ettiği belirtildi.

Kızının Evinin Yanına Gömülmek İstedi

HDP Genel Merkezi’nden gelen açıklamada ise; “Er ya da geç bu kötülük bertaraf edilecek. Kötülükle, zulümle abad olunamayacağını görecek ve yaşayacaksınız” ifadeleri yer alıyor. 

Yaşanan ırkçı saldırının ardından Hatun Tuğluk, kızının evinin yanına gömülmek istediğini vasiyet etti fakat, vasiyeti gerçekleştirilemedi.

HDP’li Sırrı Sakık, “Annesinin vasiyeti vardı, ‘Beni buraya gömün, Aysel'im burada kalacak, eve yakın olur, bana gelir’ derdi. Annesini kaybettikten sonra da burada defnetmek istedik” açıklamasını yaptı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)