Ayşen Gruda'dan Kötü Haber! Ayşen Gruda Yoğun Bakıma Alındı- Ayşen Gruda'nın sağlık durumu nasıl?

Tiyatro ve sinema oyuncusu Ayşen Gruda yoğun bakıma kaldırıldığı duyuruldu. Ünlü oyuncunun sağlık durumu merak edilirken sevenlerinin hastane önünde bekleyişi devam ediyor. Peki Ayşen Gruda'nın sağlık durumu nasıl? Ayşen Gruda hangi hastanede yatıyor? Ayşen Gruda ile alakalı olarak son dakika bilgileri. Ayşen Gruda'nın rahatsızlığı var mıydı? Ayşen Gruda hangi filmlerde oynadı? Ayşen Gruda nerelidir? Ayşen Gruda son dakika.

GÜNDEM 17.12.2018, 22:37
Ayşen Gruda'dan Kötü Haber! Ayşen Gruda Yoğun Bakıma Alındı- Ayşen Gruda'nın sağlık durumu nasıl?

Tiyatro ve sinema oyuncusu Ayşen Gruda'nın mide kanaması şüphesiyle gittiği hastanede 10 gündür yoğun bakımda tutulduğu aktarıldı.

Hürriyet'ten Cenk Tezel'in haberine göre, Gruda'nın doktoru 10 gündür hastanede tutulan sanatçının sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

'YAKIN SÜREÇTE TABURCU OLMASINI ÖNGÖRMÜYORUZ'

Uz. Dr. Ergün Kasapoğlu, tedavinin bir süre daha devam edeceğini belirterek, "Sanatçımız mide kanaması şüphesi ile geldiği hastanede tedavi altına alındı. Yapılan tetkikler sonrasında kan değerlerinin dengelenmesi amacıyla kan verildi. Şu an için durumu stabil, odasında dinleniyor ve tedavisi devam ediyor. Yakın bir süreçte taburcu olmasını öngörmüyoruz" dedi.

AYŞEN GRUDA KİMDİR?

Kartal Tibet'in yönettiği, Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Müjde Ar ve Ayşen Gruda'nın rol aldığı 1976 yapımı Tosun Paşa Türk sinemasının unutulmaz filmleri arasında yer alıyor.

Türk Sineması ve Tiyatrosu'nun 'Domates Güzeli' lakabı ile tanınan sanatçı 1945 yılında İstanbul'da doğdu.
Oyunculuk yeteneği, çocuk yaşta Yeşilköy'deki evlerinde Ermeni komşularının taklidini yaparken ailesi tarafından keşfedildi.

Televizyon için yaptığı skeçlerden birinde canlandırdığı 'Domates Güzeli Nahide Şerbet' karakterinden sonra lakabı 'Domates Güzeli' olarak kaldı.

Ayşen Gruda, 'Mum Söndü', 'Deve Kuşu Kabare', 'Hababam Sınıfı Müzikali', 'Yedi Kocalı Hürmüz' gibi kabare ve müzikallerde yer aldı.

Tiyatronun yanıda birçok televizyon programında skeçlerde ve dizilerde oyunculuk yaptı. Sinemada 'Tosun Paşa', 'Süt Kardeşler', 'Şabanoğlu Şaban', 'Hababan Sınıfı', 'Neşeli Günler' gibi birçok klasikleşmiş Türk sineması örneklerinde oynadı.

Yorumlar (0)