Azerbaycan'da FETÖ Alarmı ! Soruşturmalar Başladı

Kardeş ülke Azerbaycan'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Alarmı. "Kamuya sızdılar, ciddi finans kaynaklarına sahipler, parlamentoda , bakanlıklarda her yerdeler." bu iddialar Azeri gazeteci Agil Alesger'e ait.İşte detaylar...

GÜNDEM 09.09.2016, 13:54 09.09.2016, 14:00
Azerbaycan'da FETÖ Alarmı ! Soruşturmalar Başladı
 Azerbaycan 'da FETÖ Alarmı !
 15 Temmuz 2016 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında Azerbaycan'da da soruşturmaların başlatıldığı öğrenildi. Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı bir gazete kapatıldı, bazı gözaltı işlemleri bulunuyor.  NTV'ye konuşan Agil Alesger'e göre söz konusu durum buz dağının sadece görünen kısmı.  Alesger: "  Fetullah Gülen'in bu konulardaki kendisi sözü '25 Sene Bekleyeceksiniz', ilk talimatı buydu

AZERBAYCAN FETÖ'NÜN İLK AÇILDIĞI ÜLKEDİR

. Bugün Azerbaycan'da bakanlıklarda üst düzey bürokratlar, parlamentoda , sivil toplum kuruluşları ve medyada bilinen tüm sahalarda bu örgütün faaliyetleri bulunuyor. Bunlar sessiz işgal yaptılar. Azerbaycan FETÖ'nün ilk açıldığı ülkedir. Bunlar ciddi bir yapılanma, ciddi bir örgüt, ciddi finans kaynakları var. Bunların devlet içerisinde kadrolaşması ve devlet sızıntısı bulunuyor. FETÖ konusunda bir çok konuda yanlışlar var , Türkiye'deki yanlışlar Azerbaycan'da da tekrarlanıyor." dedi. 

ERDOĞAN : "TÜM DÜNYAYI UYARIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün öğle saatlerinde gerçekleşen valiler buluşması sonrasında da konuyla ilgili " bu yapının dünyanın her tarafında ayağı var buna karşı biz her ülkeyi uyarıyoruz" demişti.

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, ekonomiden gelişmelerden ve çok daha fazlasından anında haberdar olabilmek için kamupersoneli.net'in mobil uygulamasını hemen şimdi indirebilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)