Bakan Açıkladı: TYP Kapsamında 35 Yaş Üstü 40 Bin Kişi İşe Alınacak

Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezinde yaptığı konuşmasında TYP kapsamında işçi alımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Açıkladı: TYP Kapsamında 35 Yaş Üstü 40 Bin Kişi İşe Alınacak

Çalışma ve  Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) imza töreninde açıklama yaptı.

Kurum Dünya Çapında Kendini Gösterdi

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu şu açıklamalarda bulundu;

"MYK, çok önemli ve genç bir kurum, kurum kısa sürede önemli işlere imza attı. MYK'nın çalışma hayatımızın temelini oluşturacak bir kurum ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bu önemli kuruluşunun birçok dünya ülkesinde önemli bir yere sahip. Mesleki Yeterlilik Kurumu'nun rekabet, hizmet ve niteliklerin belirlenmesi açısından hayat boyu öğrenmenin desteklenmesi açısından önemli adımlar atıldı."

40 Bin Yeni İstihdam Hakkı

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu okullarda istihdam etmek üzere 40 bin işçi alımı yapılacağını bildirdi. Sarıeroğlu söyle devam etti;

"Okullarımızda hijyene çok önem vereceğiz ve bu konuda iş 40 bin kişiye istihdam hakkı verilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, 40 bin işçi alımı yapılacak. Bu 40 bin kişinin 35 yaş ve üzeri olmasına dikkat edilecek. Rekabet gücü kapsamında yeterlilik uygulaması ile önümüzdeki dönemde işsizlik azaltılacak ve meslek standartları belli olacak. Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği bizim için çok önemli ve bu konuda onları bilgilendirmek adına yeni kitaplarda çocuklarımızı kendilerini koruma ve kollama adına bilgilendirecek çalışmalarımız olacak."

6 Ay İçerisinde Belgelerini Alacaklar

Okul sevis şoförlerinin belgelerini almalarına ilişkin Bakan Sarıeroğlu şu açıklamayı yaptı;

"MYK 2006'dan bu yana ortak akıl ve işbirliği ile yenilikçi bir kuruluş olarak yer almaktadır. Sınav belgelendirme faaliyetlerimiz devam etmektedir. Meslek standartlarımız hazırlandı ve şuan yeterlilik hazırlanması için çaba gösteriyoruz ve bu çalışmalarımızın Ekim ayının sonunda son bulmasını temenni ediyoruz. Aktivasyon çalışmalarımız başlayacak ve bu bizi uluslararası alanda önemli bir yere ulaştıracak.

6 ay içerisinde okul servis şofölerimizin mesleki yeterlilik belgesi alması için çalışmalarımız devam ediyor. Çocuk istismarı ve yüz kızartıcı suş işlememiş olanlar bu belgeyi alabilecekler. Bir kadın bakan olarak benim hassasiyetim bu konuda çok fazla olacak."

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 12:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe Ceylan
Ayşe Ceylan - 11 ay Önce

İş istiyorum 40 yaşındayım önlisans mezun uyum halkla ilişkiler ve tanıtım mezunuyum iş bulamıyorum manisa salihlide oturuyorum yaşı 40 ve 40 üstü olanlar ölsün mü acından

Mehmet
Mehmet - 11 ay Önce

Peki 35 ve 40 yaş üstünleri ne olacak

yaş maduru
yaş maduru - 11 ay Önce

Bütün alımlarda yaş sınırı kalkmalı adalet,İçişleri,emniyet

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Typ kapsamında aldia4inizi kadroya geçirin bu adamlar 6 ay sonra yine işsiz kalacak.

Fatih aydın
Fatih aydın - 11 ay Önce

İşsiz kesim 35 yaz üstü kps den 90 almış açıktan atamada yerleştirilmiyorlar

Bilal
Bilal - 13 ay Önce

Ben sizden tek istedigim tumhak larlml geri vermenisi istiyogrum ben daha oncede mesas gonder dim
Oniki ylldlr kamuda callstlm ustelik tasoron iscisiy dim su an beni iskur uzerinde aldllar altl aysonra tekrar issis kallcaglm konya kulu karacadagda yesillik bolumune verirsenis cok memnun kallrlm oranln pekcisi olurum

Muhendis
Muhendis - 11 ay Önce

Yaş sınırını kaldırın lütfen çok magduruz

Süleyman
Süleyman - 10 ay Önce

Sınavla alım yapılan bütün kurumlarda yaş sınırı kalkmalı ki bilgi sahibi olan kesim ülke ekonomisine katkı sağlasın.