Bakan Akar Açıkladı: Jandarma Er Alımı Yapmayacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Hulusi Akar açıklamalarında er alımının yapılmayacağını ifade etti. Konu ile ilgili olarak detaylar haberimizde..

GÜNDEM 26.07.2018, 10:14 26.07.2018, 10:39
Bakan Akar Açıkladı: Jandarma Er Alımı Yapmayacak

Bakan Hulusi Akar, profesyonel askerlik konusunda istenen noktaya gelinip gelinmediğine ilişkin olarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

JANDARMA ER ALIMI YAPMAYACAK

Bakan Akar profesyonel ordunun olduğunu ifade ederek uzman çavuş, erbaş alımlarının devam ettiğini ifade etti. Ayrıca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 2020’den itibaren jandarmanın da er alımı yapmayacağını vurguladı. 

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamalarının devamında "Türk Silahlı Kuvvetleri içinde er almama durumu geçerli mi” sorusunu da yanıtladı. Bu soru üzerine Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin er alımına devam ettiğini belirtti.

FETÖ TAMAMEN TEMİZLENDİ Mİ?

Bunun yanı sıra Milli Savunma Bakanı Akar'a "TSK, FETÖ’den tamamen temizlendi diyebilir miyiz" sorusu da soruldu. Bu soruya da Bakan Akar "Yok, söyleyebilir miyiz temizlendi diye. Yok tabii, bunun için mücadeleye devam edeceğiz. Şüphe aklın yarısı. Devamlı bir şeyler çıkabilir mi çıkabilir. Bu endişeyle, bu bakışla mücadele sürüyor sürecek." diye yanıt verdi.

KAMUPERSONELİNET - ANKARA

Yorumlar (0)