Bakan Akar Bedelli Askerliğe Başvuru Yapan Aday Sayısını Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamalarında bedelli askerliğe başvuru yapan aday sayısını açıkladı. Detaylar haberimizde...

Bakan Akar Bedelli Askerliğe Başvuru Yapan Aday Sayısını Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bedelli askerlik başvuruları hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. 

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU SAYISINI AÇIKLADI

Bakan Akar yaptığı açıklamalarında bedelli askerlik başvurusu yapan aday sayısını belirtti. Bu kapsamda Milli Savunma Bakanı Akar'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı. Önümüzdeki hafta gençlerimizin ne zaman, hangi ilde, hangi birlikte temel eğitim görevini yapacakları kamuoyuyla paylaşılacak" 

"Bunların dışında kalan gençlerimizin bedelli askerlik kapsamında yapacakları eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37 celp halinde icra edilecektir. Bu gençlerimizin eğitim faaliyetleri 48 ilimizde kara, deniz ve hava ile Jandarma Genel Komutanlığına ait toplam 92 birliğimizde gerçekleşecektir. Bunlarla ilgili çalışmalarımız son aşamasına geldi. Önümüzdeki hafta bu gençlerimizin ne zaman, hangi ilde, hangi birlikte temel eğitim görevini yapacakları kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 15:51
YORUM EKLE