Bakan Akar FETÖ İle Mücadelede İhraç Edilen Personel Sayısını Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamalarında FETÖ ile mücadele hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Akar açıklamalarında FETÖ ile mücadele kapsamında ihraç edilen personel sayısını belirtti.

GÜNDEM 30.08.2019, 09:25
Bakan Akar FETÖ İle Mücadelede İhraç Edilen Personel Sayısını Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamalarında FETÖ ile mücadele hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Akar açıklamalarında FETÖ ile mücadele kapsamında kamuda ihraç edilen kişi saysını belirtti.

FETÖ İLE MÜCADELE

Buna göre Milli Savunma Bakanı Akar açıklamalarında 17 bin 498 kişinin ihraç edildiğini ifade ederek "Amacımız bu şanlı üniformayı tek hainin bile taşımasına engel olmaktır." dedi.

Gerçekleştirilen terör operasyonları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamalarında "Pençe-1'de 64, Pençe-2'de 16, Pençe-3'te şimdiye dek 22 olmak üzere Irak'ın kuzeyinde yılbaşından bu yana 676 terörist etkisiz hale getirildi." ifadelerine yer verdi.

Bakan Akar'ın İdlib hakkındaki açıklamaları da şöyle oldu:

"İdlib'de personelimize, gözlem noktalarımıza zarar geldiği takdirde meşru müdafaa hakkımızı kullanacağımızı söyledik, söylemeye devam ediyoruz."

Yorumlar (0)