Bakan Albayrak: ABD'ye Dosthane Uyarıda Bulunuyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Reuters ile yeni bir söyleşi yaptı. Albayrak, para politikasının hareket alanını genişletileceğini ve ABD ile alakalı olarak detayları paylaştı.

GÜNDEM 04.09.2018, 09:04 04.09.2018, 14:01
Bakan Albayrak: ABD'ye Dosthane Uyarıda Bulunuyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yeni bir açıklamada bulundu. Reuters ile yeni bir söyleşi yapan Albayrak, para politikasının hareket alanını genişletecek mali ve yapısal düzenlemelerle bu sürece destek vereceklerini ifade etti.

Ayrıca ABD ile alakalı olarak dosthane uyarıda bulunduklarını sözlerine ekledi...

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

Maliye politikasında ciddi tasarruf tedbirleri alıyoruz. Güçlü mali politikalarla Merkez Bankası'nı bu alanda destekleyeceğiz. OVP'de kamu harcamalarında verimliliği artırmayı ve kayda değer tasarruf gerçekleştirmeyi hedefleyen kapsamlı bir paket ortaya koyacağız.

Bu tedbirlerin de desteğiyle cari dengenin hızla iyileştiğini ve kur üzerindeki baskının azaldığını göreceksiniz.

İhraçlarda Çin tahvil piyasasında ülke olarak ilk ihracımız olacak.

NOT DÜŞÜŞÜNÜ TERSİNE ÇEVİRECEĞİZ

İlişkilerin normalleşmesi için üst düzey temaslar sürüyor. İlk günden beri ABD'nin attığı adımların, en çok kendisine zarar verdiğini söylüyoruz.

Biz dostane uyarılarda bulunuyoruz. Tüm müttefiklerini rahatsız ediyor.

Bu süreci AB ile ilişkilerin iyileştirilmesi yönünde kullanabilirsek, bu durumun ekonomimize önemli olumlu etkisi olacaktır" dedi. Albayrak, İran'la gaz ticaretinin süreceğini de belirtti."

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)