Bakan Albayrak: Kamuda Kayırmacılık Vardı Şimdi Kriterlere Göre Alıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak katılım sağladığı televizyon programında gündemle alakalı açıklamalarda bulundu ve orada sorulan sorulara yanıt verdi. Kamuya alımlarda uygulanan şartlar ve seçimle alakalı olarak detayları paylaştı. İşte detaylar.

GÜNDEM 20.06.2018, 13:41
Bakan Albayrak: Kamuda Kayırmacılık Vardı Şimdi Kriterlere Göre Alıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak televizyon programına katılarak açıklamalar yaptı.

Seçim ve kamuya alımlarla alakalı olarak uygulanan kriterleri değerlendiren Albayrak, özel hayatı hakkında bilgiler paylaşı.

Enerji Bakanı Albayrak'ın açıklamalarından satır başları;

ÇOCUKLARIM İÇİN BEKAR HAYATI YAŞADIM

“Çocukların okul hayatı zarar görmesin diye bütün bu süreçte Ankara’da bekar hayatı süreci yaşadım. Hakikaten Esra bu süreçte İstanbul’da tüm çocukların idaresi, eğitimi, bakımı.

Tüm bu süreçlerin daha iyi geçmesi için bizim eksikliğimizi hissettirmemek için fedakarca bir süreç yaşadı. İnşallah umudumuz o.

24 Haziran’dan sonra biraz daha mesai yükü azalırsa bizler daha çok İstanbul’da vakit geçirirsek o yükü biraz daha hafifletip inşallah o noktaya getiririz. Ben hep söylüyorum. Kul ne isterse Allah onu verir.

GÖREVİ BIRAKIYORUM

"30'lu yaşların sonunda başladık, 40'lı yaşların başında vicdanen müsterih bir şekilde görevi bırakıyorum. Biz ne iş yapıyorsak en iyisini yapmalıyız. Niyetiniz de iyi olursa ilahi anlamda da yardımınıza koşanlar oluyor. Biz de 2.5 senede bir şeyler yapmaya çalıştık" dedi.

KAMUDA KAYIRMACILIK VARDI

"Bugüne kadar niye eskiye göre daha iyiydi ve daha iyiye gidecek. Bir yöneticiden yola çıkarsak, bu yönetici şöyle bakar, Türkiye'de ne var, memleketçilik, aynı görüşte olmak.

Özel sektörde bu yok. İşini yaparsın, hedefini tutturursun. Yoksa yok. Yönetici şöyle bakar, ben nasıl bir ekiple çalışmayalım. Beni taşıyacak ilerletecek.

Peki kamuda durum. Orada kayırmacılık vardı. Şimdi kriterlere göre alıyoruz. Kapasitesi varsa geliyor. Ya da performansına bakıyoruz."

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (2)
Göker Bircan 1 yıl önce
Ağzında gümüş kaşıkla doğup üç beş danışmanın ki onlarda halka uzak yönlendirmesi ile ne bilirsin ki...
Türk 1 yıl önce
Ya güldürmeyin insanları simdi kamu kurumlarına orda taserona alınan kişilerin hepsi ilçe başkanlığınızdan geliyor. Hic ise yaramayan adamlar vasıflı olarak geliyor torpille bizzat şahitiz bide utanmadan kayırma yok diyorsun. Artik normal bi insan için ise girmek imkânsız