Bakan Albayrak Sinyali Verdi ! İşte Geleceğin Parlayacak Mühendislikleri...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında enerji ve maden sektörü hakkında bilgiler verdi ve geleceğin parlayacak mühendislik bölümlerini açıkladı.

Bakan Albayrak Sinyali Verdi ! İşte Geleceğin Parlayacak Mühendislikleri...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden çeşitli açıklamalarda bulundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı açıklamalarında maden ve enerji sektörü hakkında çeşitli bilgiler verdi. Bakan Albayrak'ın açıklamaları ise şöyle oldu;

PARLAYAN KARİYER ALANLARI

Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz ile bakanlıklarımız arasında maden alanında “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” imzaladık. Enerji ve maden teknolojileri alanında iyi yetişmiş, donanımlı, en modern bilgi ve altyapıya sahip insan kaynağı için seferberlik başlattık. Bu protokol ile 11 ilde kurulan 12 teknik lise; teknoloji, bilgi ve donanımlı insan kaynağı yetiştirilmesinde önemli bir açığı kapatacak. Yeni modelimizle madencilik yükselen sektör haline gelirken, maden, jeoloji ve jeofizik mühendislikleri de parlayan kariyer alanları olacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 11:55
YORUM EKLE