banner731

Bakan Albayrak'tan 3600 Ek Gösterge ve EYT Açıklaması Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak çeşitli açıklamalar yaparak Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 3600 ek gösterge hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak konu hakkında yaptığı açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verirse gereğini yapacaklarını belirtti.

GÜNDEM 07.12.2018, 11:25
Bakan Albayrak'tan 3600 Ek Gösterge ve EYT Açıklaması Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 'tan son dakika EYT ve 3600 açıklaması geldi.

AK Parti 'nin seçim vaadi olan 3600 ek gösterge ile ilgili konuşan Berat Albayrak, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili konunun gündemlerinde olmadığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERİRSE..

Bakan Berat Albayrak yaptığı son dakika açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz Demirel'in yaptığını yapmayacağız. İmkânlarımız ortada. Erken emeklilik diye bir şey gündemimizde yok. 3 bin 600 gösterge konusunda, sağlık hizmetleri, emniyet ve öğretmenlerle ilgili bir değerlendirme yapılıyor ama bir bakıyorsunuz, tüm kamu personeli için talep ediliyor. Bu olmaz. Ben doğru bulmuyorum. Cumhurbaşkanımız talimat verirse, gereğini yaparız.”

Albayrak, enflasyon konusunda da "Bu şartlarda ancak bu kadar geriledi. Önümüzdeki süreçte önlemlerimizi almaya devam edeceğiz. Faizler konusunda da bankacılarla konuşa konuşa ancak bu seviyeye geldik. Ama hala çok yüksek. Onlar da karlılık açısından bakıyorlar sonuçta. Daha da aşağı çekilmesi için girişimlerimiz sürecek" değerlendirmesini yaptı.

Yönetim sürecinde yaşanan bir sıkıntıdan da bahseden Bakan Albayrak, "Milletvekili arkadaşlarımızdan, örneğin 'yolumuz yarım kaldı, şu yatırım bir türlü bitmiyor' gibi talepler geliyor. Ben Maliye Bakanı olarak bütçeyi ilgili bakanlıklara veriyorum. Bunun nasıl kullanılacağı artık onların inisiyatifinde. Öncelikleri onlar belirliyor. Ama bakıyorsunuz 'Maliye Bakanlığı ödenek vermiyor' diye konuşuluyor. Burada bizim bakanlığın yapacağı bir şey yok. O zaman ilgili Bakanlık, başka şeylerden kısarak diğer eksiklikleri tamamlasın. En verimli şekilde kullansın bütçesini. Kötü adam ben oluyorum" şeklinde yakındı. İçinde bulunulan süreçte, acı bir reçete varsa bunu hep beraber üstleneceklerini vurgulayan Albayrak, şöyle devam etti: Mesela ben, kendi bakanlığımda gerekli adımları atıyorum. Personelin yurtdışı görevlendirmelerine sınırlama getirdik. Bunu tüm bakanlıklar yapmalı. Yurtdışında bir toplantı oluyor, bakanlık adına 10 kişi gidiyor, binlerce liraya mal oyuyor. Halbuki, bizim dış temsilciliklerimizde hemen hemen tüm bakanlıklarla ilgili ateşeler var zaten. Onlar yürütebilir.

Yorumlar (13)
Edilgen 12 ay önce
Bana da vahiy gelirse akp ye oy veririm
Serkan 12 ay önce
Erken emeklilik değil
Özden 12 ay önce
Hep bizmi bedel ödeyeceğiz hak hukuk adalet
ömer 12 ay önce
eyt haklıyız hakkımızı istiyoruz
Kemal 12 ay önce
Bozacinin sahidi siraci
VATANSEVER 12 ay önce
erken emekli̇li̇k deği̇l hani̇ rei̇s 46 yaşinda emekli̇ olmuştu ya ayni onun gi̇i̇bi̇ onlara i̇şleti̇lmeyen kanunun geri̇ye doğru i̇şleti̇lmesi̇ sebebi̇yle bi̇zleri̇n mağdur olduğu emekli̇li̇k
Ercan 12 ay önce
Erken emekli olmak istiyor akp
Mehmet 12 ay önce
Ayrım yapana ayrım yapılacaktır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın