Bakan Arslan'dan Gişelerden Serbest Geçiş Açıklaması

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan gişelerden serbest geçiş açıklamaları yaptı. Hangi gişeler ücretsiz olacak ? İşte detaylar...

GÜNDEM 25.09.2016, 12:50 25.09.2016, 13:01
Bakan Arslan'dan Gişelerden Serbest Geçiş Açıklaması
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Mahmutbey gişelere serbest geçiş getirileceğine dair açıklamalar yaptı. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sürücülerin kabusu haline gelen gişelerden geçiş hakkında önemli bilgiler verdi. Özellikle şoförlerin en çok sıkıntı çektiği Mahmutbey gişeleri, trafiğin yoğun bir şekilde toplanma merkezi haline geldi.

Bakan Arslan Mahmutbey gişeleriyle alakalı olarak: Mahmutbey  adeta İstanbul’un dışında bir yerken şimdi kavşak haline geldi. Karayolu tabiriyle şişe başı konumu var. Trafik geliyor ve toplanıyor.

Biz İzmir – Seferihisar’da serbest geçiş dediğimiz, araçların direkt takip edildiği, araçların duraksamadığı bir sistem kurduk. Mahmutbey gişeleri için de süreci başlattık. 2 ay içinde Mahmutbey gişelerini serbest geçiş haline getireceğiz.

Tam 2 aylık bir süremiz var. Serbest geçiş haline getirince yüzde 30 trafiğin rahatlamasını bekliyoruz. OGS – HGS ayrımı olmadığından şoförler zikzak da yapmayacak. Bu yüzde 30 rahatlama sağlayacak. Ekim ayının sonunda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Etiler katılımı var, orayı da 30 Ekim’de devreye sokuyoruz.

Mahmutbey gişelerinin tamamen ücretsiz olması yönünde talepler geliyor ama mesafe çok uzun. Otoyol yapıyorsunuz, oraya para yatırıyorsunuz. Yeni yatırımları yapabilmeniz için ücretli geçiş gerekli." ifadelerini kullandı.

Serbest geçiş sistemi İstanbul Fatüh Sultan Mehmet Köprüsü'nde şu anda kullanılıyor. Mahmutbey gişelerine de serbest geçiş getirilmesiyle, trafiğin rahatlaması bekleniyor.

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)