Bakan Bozdağ: Hayır Dediği İçin Gözaltına Alınmış Biri Varsa İstifa Ederim

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Anayasa değişikliği referandumu hakkında çeşitli açıklamalar yaparak " hayır dediği için gözaltına alınmış biri varsa görevimden istifa ederim" dedi.

GÜNDEM 17.02.2017, 09:41 17.02.2017, 16:10
Bakan Bozdağ: Hayır Dediği İçin Gözaltına Alınmış Biri Varsa İstifa Ederim

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı bir TV programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Bozdağ CHP'nin Anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesine götürmeme kararı hakkında da çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ CHP'nin Anayasa Mahkemesine başvurmamasını beklemediğini söyledi.

HAYIR DEDİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINAN BİRİ VARSA İSTİFA EDERİM 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ referandumda 'Evet' 'Hayır' demenin demokratik bir hak olduğunu belirtti. Ayrıca Bakan Bozdağ AK Parti'den kimsenin 'Hayır' diyenlere teröristi demediğini ifade etti.

Bozdağ, "AK Parti 'hayır' diyeni terörist diye damgalıyor." şeklinde algı oluşturulmaya çalışıldığını, bununla "hayır" cephesinin çoğaltılmasının amaçlandığını belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ 'Evet' diyenlere tepkilerin olduğunu dile getirdi. Bakan Bozdağ, "Evet kampanyasına katılanları linç yapıyorlar. Sporcular, sanatçılar dediler, neler yaptılar. Acayip bir mahalle baskısı var." dedi.

"Bir tane 'hayır' dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey, yok öyle bir örnek. Şimdi ne yapılıyor, birtakım kurgular var. Başka eylemler var, başka şeyler var. Oradan çıkılıyor deniliyor ki bu adam 'hayır' dedi, gözaltına alındı." şeklinde konuşan Bozdağ, bunun yalan olduğunu ve bir algı operasyonu yapıldığını kaydetti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)