Bakan Çavuşoğlu: Avrupa Basını Yalan Söylüyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Anayasa değişikliğine ilişkin çeşitli açıklamalar yaparak Avrupa basınının yalan söylediğini ifade etti.

GÜNDEM 23.03.2017, 09:27 23.03.2017, 09:40
Bakan Çavuşoğlu: Avrupa Basını Yalan Söylüyor

Çavuşoğlu, AK Parti Amerika Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından New Jersey'de düzenlenen referandum toplantısına katıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu burada Anayasa değişikliğine ve Avrupa basını hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamaları ise şöyle;

"AVRUPA BASINI YALAN SÖYLÜYOR"

Bakan Çavuşoğlu, anayasa değişikliği ve istikrar konularına da değinerek, 15 yıllık istikrarın Türkiye'yi büyüttüğünü ve ülkenin yoluna güçlü bir şekilde devam edebildiğini ifade etti.

"Türkiye'yi Recep Tayyip Erdoğan sonrası için de hazırlamamız gerekiyor." diyen Çavuşoğlu, şahısların ve liderlerin de önemli olduğunu ancak sistemin de güçlü olması gerektiğini söyledi.

Türkiye'deki sistemin ne başkanlık ne de parlamenter sistem olduğunu belirten Çavuşoğlu, bunun için anayasa değişikliği paketinin hazırlandığını dile getirdi.

Koalisyon hükümetlerinin Türkiye'ye çok şeyler kaybettirdiğini, başbakan ve cumhurbaşkanları arasındaki sorun ve uyuşmazlıkların ülkeye maddi ve manevi bedeller ödettiğini anlatan Çavuşoğlu, Türkiye'de 93 yılda 65 hükümet kurulduğunu, bunun da istikrara zarar verdiğini ifade etti.

Anayasa değişikliği ile yargı ve seçimler konusunda getirilmesi öngörülen yeniliklerin detaylarını aktaran Çavuşoğlu, Avrupa'da bazı çevrelerin ve basının bunları çarpıttığını dile getirerek, "Yalan söylüyor Avrupa'daki basın. Maalesef öyle. Her konuda yalan söylüyor. Amerika'dakileri bilmiyorum, onları Trump'a sormak lazım." dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)