Bakan Çavuşoğlu'ndan Kader Mahkumlarına Af Hakkında Açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen kader mahkumlarına af konusu hakkında bir açıklama yaptı. Bakan Çavuşoğlu bundan önceki afla ilgili olarak kötü tecrübelerin olduğunu ve bu durumun bayramdan önce beklenti haline getirilmemesi gerektiğini bildirdi.

GÜNDEM 02.06.2018, 18:59 02.06.2018, 19:11 Batuhan
Bakan Çavuşoğlu'ndan Kader Mahkumlarına Af Hakkında Açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen kader mahkumlarına af konusu hakkında bir açıklama yaptı. Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarında Geçmişte afla ilgili çok kötü tecrübelerin olduğunu bu yüzden çok basit bir konu olmadığını ve bayramdan önce böyle bir beklenti ortaya konulmasının da doğru olmadığını ifade etti.

AF AÇIKLAMASI

Bir gazeteci tarafından Bakan Çavuşoğlu'na "MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af konusundaki açıklamalarının ardından bayramdan önce afla ilgili bir beklenti oluştu. Görüşleriniz nedir?" sorusu soruldu. Bakan Çavuşoğlu bu soruya bir açıklama yaparak yanıt verdi.

Konu ile ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Kader mahkumunun ölçüsü ne? Kime karşı suç işlenmiş? Devlete karşı işlenen suçları siz devlet olarak bağışlarsınız. Vergide olsun, başka şeylerde olur, düzenleme olur veya devlete yönelik bir şey olduğu zaman devlet belki bunu yapabilir ama mağdurların düşüncesi ne?" diyerek, geçmişte afla ilgili olarak kötü tecrübelerin olduğunu basit bir konu olmadığını ifade etti. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu açıklamalarının devamında bayramdan önce böyle bir beklenti ortaya konulmasının da doğru olmadığını ifade etti.

"SEÇİM SONRA VAATTE BULUNMUYORUZ"

Ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu TBMM'nin kapandığını Meclisin seçimlerden sonra toplanacağını ancak seçim sonrasına da bir vaatte bulunmadıklarını vurgulayarak sadece suç işleyenleri ilgilendiren bir konu değil mağdur olanları da ilgilendiren bir konu olduğunu ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (2)
İbrahım mutluer 1 yıl önce
Sayın dış işleri bakanı kader mahkumlarını sevindirirsiniz kader mahkum yakınlarında sizleri sevindirir af yoksa oyda yok
recepakcin 1 yıl önce
Afyoksa oyyok