Bakan Demircan'dan Personellerin Güvenlik Soruşturmalarına İlişkin Açıklama!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, basın mensupları ile karşıya karşıya geldi ve burada güvenlik soruşturmalarına takılan personellere ilişkin bir soru yöneltilmesinin ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Demircan'dan Personellerin Güvenlik Soruşturmalarına İlişkin Açıklama!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, katıldığı bir kahvaltıda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gelenlerin Atamaları Gerçekleşti

Bakan Demircan'a sağlık personellerinin güvenlik soruşturmalarına ilişkin bir soru yöneltilemesi üzerine, güvenlik soruşturmaları tamamlanmayan personellerinin, OHAL nedeniyle uzadığını ifade ettiği açıklamasında,

"Elimizde olmayan nedenlerle OHAL dönemini yaşıyoruz. Güvenlik soruşturmasız atama yapılmıyor. Önce atayalım sonra güvenlik soruşturması gelsin yöntemi olmuyor, önce güvenlik soruşturması. Uzadı, biz gayret ettik, bakan arkadaşlarımızla görüştük ve imkan ölçüsünde hızlandı. Gelenlerin atamalarını yaptık. Tabii, engel teşkil varsa yapamadık.

Gerekli İşlemler Tamamlanmalı, Personele İhtiyacımız Var!

Gerekli işlemler, o ayrı bir şey ancak o kişilerin bir kısmının güvenlik soruşturması daha gelmedi. Bekliyoruz, gelince hemen atamalarını yapıyoruz. Gelip de 'Tekrar değerlendirilsin' dediklerimiz var. Bu değerlendirme de gelince son şekli verilecek. Bu bizim için gerçekten önemli. Çünkü, bizim personele ihtiyacımız var. Bu güvenlik soruşturmalarının bitmesi bizi de rahatlatıyor." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 15:09
YORUM EKLE