Bakan Fakıbaba'dan Sonra, Gıda Bakanlığından 'ucuz et' Açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'nın katıldığı bir televizyon programında 'ucuz et' açıklamasının ardından, Tarım Bakanlığı yanlış anlaşılmaya meyil olmaması adına bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 02.10.2017, 15:30 08.02.2019, 18:24
Bakan Fakıbaba'dan Sonra, Gıda Bakanlığından 'ucuz et' Açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba dün katıldığı bir televizyon programında, Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) bazı marketlerde reyonlar açarak bütçeye daha uygun, ucuz et satışı yapacaklarını bildirdi.

Talimatı Cumhurbaşkanımızdan Aldım

Bakan Fakıbaba, ESK ile iş birlirliği içinde açacakları reyonlarda ucuz et satışı başlatacaklarını söylemişti. Hatta Bakan açıklamalarında bu durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın talimatı olduğunu söylemişti.

Yanlış Anlaşılmaya Meyil Vermek İstemiyoruz

Bugün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Bakan Fakıbaba'nın açıklamasına yönelik bir açıklama yapıldı. Tarım Bakanlığı yanlış anlaşılmaya meyil vermemek adına bu açıklamayı yaptığını belirtti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ESK'nın bazı marketlerde reyon açarak satış yapacağına yönelik çalışmalarının olduğunu ve bu yönde çalışmaların devam ettiğini, buna dayanarak Bakan Fakıbaba'nın açıklamalarında yanlış bilgilendirme olmadığını ifade etti.

Sayın Bakanımızın Yanlış Bilgilendirmesi Söz Konusu Değildir

Bakanlık makul ve uygun fiyatlarda et satılmasını konusunda kendilerininde bu konu üzerinde önemle durduklarını belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"ESK'nin belirli zincir marketlerde reyon açarak satış yapması konusu da bu çalışmaların genişletilerek yaygın ve sürdürülebilir kılınması amacına yöneliktir. Sayın Bakanımızın katıldığı televizyon programında ifade ettiği husus, bu amacı kastetmektedir. Dolayısıyla sayın Bakanın yanlış bilgilendirilmesi söz konusu değildir. Ayrıca bu konudaki çalışmalar devam ettiği için konuya ilişkin detaylar, yapılacak çalışmalar sonucunda netleşecek ve ortaya çıkan son durum kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Yorumlar (0)