Bakan Gül Açıkladı: 209 Darbe Girişimi Davası Sonuçlandı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül darbe girişimi davaları hakkında yaptığı açıklamalarında 289 davanın 209'unun tamamlandığını belirtti. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Bakan Gül Açıkladı: 209 Darbe Girişimi Davası Sonuçlandı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında millette, kamuoyunda darbe girişiminde bulunan hainlerle ilgili kararların bir an önce verilmesi yönünde beklenti olduğunu vurguladı.

BAKAN GÜL'DEN DARBE DAVALARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Açıklamalarında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türk yargısının büyük bir fedakarlıkla görevini icra ettiğini ifade ederek Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma ve kovuşturmaların etkili şekilde yürütülmeye devam edildiğini belirtti.

Bunun yanı sıra Adalet Bakanı Gül darbe girişiminde yer alan kişilere ilişkin soruşturma ve kovuşturmalarda da büyük aşamalar kaydedildiğini belirterek yargılamalar sonrasında TBMM'yi bombalayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunanlar hakkında da mahkumiyet kararları verildiğini anımsattı.

Bakan Gül açıklamalarında 289 fiili darbe davasının bulunduğunu belirterek bunlardan 209'unun tamamlandığını vurguladı. Bakan Gül Türk yargısının Anayasa'ya, adalete, vicdana göre karar vermek için gayret gösterdiğini de sözlerine ekledi.

KAMUPERSONELİ.NET

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE