Bakan Gül'den FETÖ Operasyonu Açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamalarında FETÖ operasyonları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül açıklamalarında FETÖ'nün yönetici, mahrem, kripto unsurlarına yönelik önemli operasyon, soruşturma ve kovuşturmaların sürdüğünü ve bunların da devam edeceğini ifade etti.

GÜNDEM 20.02.2019, 10:18 Batuhan
Bakan Gül'den FETÖ Operasyonu Açıklaması

Adalet Baknaı Andulhamit Gül yaptığı açıklamalarında FETÖ opeasyonları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Gül yaptığı açıklamalarında FETÖ operasyonlarının devam edeceğini ifade etti. 

Adalet Baknaı Gül açıklamalarında  Yaşam hakkına saldırıda bulunan, Türkiye'nin birliğini, beraberliğini, bekasını tehdit eden, darbe girişiminde bulunan örgüte karşı mücadelenin kararlılıkla devam ettiğine işaret etti. Bunun yanı sıra Türk yargısının da bu mücadeleyi sürdürdüğüne dikkat çeken Bakan Gül FETÖ operasyonlarının devamının geleceğini belirtti. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül konu ile ilgili açıklamalarında "Mücadeleyi yaptık. Tüm isimler bunlardı, yargılamalar devam ediyor, başka isim çıkmayacak" yaklaşımının, FETÖ'yle mücadelede rehavete kapılmaya neden olacağını belirtti.

Bu konu hakkında Bakan Gül'ün açıklamaları şöyle oldu:

"Piramidin tepesine, FETÖ'nün yönetici, mahrem, kripto unsurlarına yönelik önemli operasyonlar, soruşturmalar, kovuşturmalar devam ediyor. Elbette bunun devamı da gelecektir. Bu konuda 'tüm mücadeleyi tamamladık' şeklinde bir duyguya, rehavete kapılamayız. Yargıda, mülki idarede, askeriyede nerede olursa olsun, örgütün tüm kripto, mahrem unsurlarıyla mücadele hukuk çerçevesinde devam edecektir."

Yorumlar (0)