Bakan Gül'den İhale Aşamasında Olan Yeni Cezaevlerine İlişkin Açıklama!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, cezaevlerinin doluluk oranına değindiği açıklamasında, ihale aşamasında olan 51 yeni cezaevi var dedi.

GÜNDEM 09.10.2017, 15:28 09.10.2017, 15:45
Bakan Gül'den İhale Aşamasında Olan Yeni Cezaevlerine İlişkin Açıklama!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneştilen soruları yanıtladı.

Bakan Gül, son dönemlerde Türkiye'de yaşanan terör olaylarının ardından gözaltıların ve tutuklamaların arttığını ve cezaevi kapasitelerinin bu durum karşısında yetersiz kaldığını belirtti.

Cezaevleri Doldu!

Adalet Bakanı'na bu durum hakkındaki görüşleri sorulması üzerine Bakan'dan şöyle bir açıklama geldi:

"Cezaevlerinde doluluk oranının üzerinde tutuklu ve hükümlü var. Bu da bizim çok arzu etmediğimiz bir konu. Bunun için de cezaevi inşaatları devam ediyor. Bu konuda yüksek güvenlikli cezaevleri, açık ve kapalı cezaevleri var. Şu anda ihale aşamasına gelmiş 51 yeni cezaevi var, inşaatı devam edenler de var."

Tedbirler Alınıyor

Bakan Gül'e Sincan cezaevinde FETÖ'cü sanıkların birbirlerine kroki çizip attıkları konusunda fikri sorulduğunda ise Gül şu açıklamayı yaptı:

"Hiçbir terör örgütünün aklına gelmeyecek durumları, FETÖ terör örgütü mensuplarının cezaevlerinde yapmaya çalıştığını ancak infaz koruma, cezaevi, jandarma, istihbarat ve emniyetin bu konuda gerekli tedbirler alınmıştır."

Yeni Duruşma Salonları Hizmete Açılacak

Adalet Bakanı ayrıca duruşma salonları olmamasında dolayı duruşma günü veremeyen mahkemelere ilişkin Ankara ve İstanbul'da yeni duruşma salonları hizmete girecektir açıklaması yaptı.

Bakan Gül bu konuda şu ifadelere yer verdi:

"Artık mahkemelerin duruşma salonundan kaynaklı erteleme zorunluluğu da ortadan kalmış olacak."

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)