Bakan İsmet Yılmaz'dan Muhalefet Anlayışına Eleştiri

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaptığı açıklamada; Türkiye'de ki muhalefet anlayışını eleştirdi ve ayrıca Suriyelilerin 5'te 2'sinin okula gitmiyor şeklinde yayımlanan haberlere cevap vererek Suriye'de ki durumdan daha iyi başarı yakaladıklarını belirtti.

GÜNDEM 10.04.2018, 09:25
Bakan İsmet Yılmaz'dan Muhalefet Anlayışına Eleştiri

Milli Eğitim  Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasında; "Suriye'de ilkokuldan sonra zorunlu eğitim yok. Oradan gelen halktan dolayı bir alışkanlık bulunuyor. Suriye'de ki durumdan çok daha iyi bir başarı yakalamış durumdayız ve bütün Dünya bunu izliyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz ayrıca Türkiye'de ki muhalefet anlayışına yönelik olarak; "Solomon Adası Yerlisi" ifadesini kullanarak yaptığı açıklamada; "Bardağın hep boş tarafına bakıyorlar. Geçen gün bir gazete tarafından Suriyelilerden 5'te 2'si okulaa gitmediği yazılmış, 5'te 3'ünün okul gitiğini neden görmüyorlar" dedi.

Türk Telekom ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın Okul Yapım Protokolü imza töreninde birkaç takım değerlendirmelerlerde bulunan Bakan Yılmaz; "Bunlara Solomon Adası Yerlisi dediğimiz zamanda bizleri kabul etmemekteler ama gerçek değişmemekte" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)