Bakan Özhaseki Konut Projelerinin Sinyalini Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Rize'de konut ve projelere yönelik birkaç takım açıklamalarda bulundu. Bakan Özhaseki tüm sorunların üstesinden geleceklerini belirterek konut için yeni projelerin çalışmalarına hız verdikleri belirtti.

Bakan Özhaseki Konut Projelerinin Sinyalini Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; Rize'de yaptığı açıklamalarda projelerinin olduğunu ve bunun için yoğun şafa sarfettiklerini söyledi. Öte yandan konuyla alakalı olarak konut yönetmeliği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Kentsel dönüşüm hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki; "Anadolu toprakları binlerce yıllık olmasına rağmen, Dünyanın en eski yerleşim yerleri olarak biliniyor. Ancak daha sonra gelen ideolojik belediye anlayışları ve yapılaşmada belkide standart olan kalite sağlanmamış olabilir. Ancak bunlar sorun değil. Bunların hepsinin bir çözüm yolu var. Çözümler nihayetinde bizim planlarımızla ilerliyor. Belediyemizin ve halkımızın bizlere vereceği destekler satesinde çözülecek. Yeri gelecek planlama yaparak ertesi sabah gelip yapısı bozuk olan yerleri yıkıp yenisini yapar ve teslin ederiz. Güç, imkan ve kanun olduğu sürece ortak akıl sayesinde bu işi çözeceğiz." dedi.

RİZE'YE MEYDAN VE PRESTİJ CADDESİ

Rizeli vatandaşların bölgede yaşadıkları sorunlara yönelik olarak; "Burada bulunan sorun dolgu alanında bulunan konutlardan kaynaklanıyor. Allah göstermesin herhangi bir sıkıntı durumunda vatandaşlarımız kötü bir riskle karşı karşıya kalabilirler. Ancak bu sıkıntıyla karşı karşıya kaldığımıza göre bunun için çözümler üreteceğiz. Sorun olmazsa; çözüm olmaz. Sorun olacak ki çözüm bulunabilsin. Rize'ye bu güzel şirin çayın başkenti olarak her yerde anılan, bizim de doğrusu Rize derken bile içimiz sıcaklanıyor bunun için buraya bir meydan kazandırabiliriz. Prestij caddesi kazandırabilir.z Bura uygun bir yapılanma için uygun." ifadelerini kullandı. 

KONUT YAPILANMASI

Bakan Özhaseki ayrıca konuyla alakalı olarak, her şehirden farklı sorunların gün yüzüne çıktığını ifade ederek konut yapılanmasında çapraz sıkıntılar doğuyor. Bilinçsiz ev yapılması ve tapu olmadan yapılan arsa konutları bunların önüne geçilecek bundan sonra böyle bir yapılanmanın olması değil, planıının yapılmasının bile mümkün olmayacağını belirtti. Yapılan mimari yapıların mühendisler tarafından uzun uzun incelendiğine vurgu yapan Bakan Özhaseki çaprak şehirleşme için böyle durumlar söz konusu oluyor ancak elimizden gelen tüm çabayı göstereceklerini belirtti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE