Bakan Pakdemirli Cevap Vermedi! Tuvalet 1 Milyon 25 Bin 981 Lira Harcanarak Mı Yapıldı?

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca tarafından yeni bir skandalı gündeme getirdi. İşte konu hakkında tüm detaylar.

Bakan Pakdemirli Cevap Vermedi! Tuvalet 1 Milyon 25 Bin 981 Lira Harcanarak Mı Yapıldı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, yeni bir skandalı gündeme getirdi.

Konu, CHP'li Karaca tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündem oldu.

"1 MİLYON 25 BİN 981 LİRA, 4 TUVALET İÇİN"

CHP'li Karaca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin konuşmasına “israf etmeyiniz” diye başladığını belirtirken Sayıştay raporlarında da yer alan bir soru sordu. 

Biçer Karaca, Bursa Uludağ Millî Parkı’nda 4 tane tuvalet inşaatı için emanet hesabına kaydettirilen, 1 milyon 25 bin 981 lira ödemenin israf olup olmadığını sordu. Bakan Pakdemirli ise bu soruyu yanıtsız bıraktı.

"ÜLKENİN 3 NESLİNİN GELECEĞİNİ YOK ETTİNİZ"

 “Sayın Bakan, gelmiş olduğunuz görevde henüz yenisiniz. O yüzden, sizden öncekilerin elinize verdiği rakamları bizlere sunarak güllük gülistanlık bir Türkiye tablosu çizdiniz ama üzülerek ifade etmek isterim ki sizi kandırmışlar”diyerek doğa hakları ihlallerini sıralayan Biçer Karaca, AKP iktidarı boyunca yapılan orman katliamlarını dile getirdi.

Biçer Karaca, Bakana "Sizin yaptığınız ağaçlandırmaların ekosistem hâline gelebilmesi için yüz-yüz elli yıl geçmesi gerekiyor. Siz katlettiğiniz ormanlarla, sizden önceki yüz-yüz elli yılda oluşan ekosistemi yok ettiniz. Siz bu ülkenin 3 neslinin geleceğini yok ettiniz" dedi. Karaca, Atatürk Orman Çiftliği’nde Atatürk'ün mirası olan doksan beş yıllık 15 binden fazla ağacın, yazlık saray için Okluk Koyu’nda iki yüz-üç yüz yıllık 50 binden fazla ağacın, Sinop’ta nükleer santral için 650 binden fazla ağacın katledildiğine dikkat çekti.

CHP'li Karaca ayrıca, 3. Havalimanının kurulduğu 7.650 hektarlık alanın 6.173 hektarlık alanı, yani yüzde 81’inin ormanken bu ormanın da yok edildiğini hatırlattı. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE