Bakan Pakdemirli'nin McCain’de danışmanlık yaptığı ortaya çıkınca o sosyal medya hesabını kapattı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin McCain’de danışmanlık yaptığı ortaya çıkınca, patetes ithali tartışmalarına bir yenisi daha eklendi. 25 ilde patates üretiminin yasaklanması ve hemen ardından ithal patates gümrük vergisinin sıfırlanarak, Bakan Pademirli'nin daha önceden danışmanlığını yaptığı Kanada merkezli dondurulmuş patates üreticisi McCain food adlı şirketten patates ithal edileceği bilgisi farklı tartışmalara yol açtı. Konu CHP milletvekili Suzan Şahin'in soru önergesi ile meclise taşımasıyla büyüyen tartışma sonrası, Bakan Pakdemirli, alel acele o sosyal medya hesabını kapattı.

Bakan Pakdemirli'nin McCain’de danışmanlık yaptığı ortaya çıkınca o sosyal medya hesabını kapattı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 25 ilde patates ekiminin yasaklanması ve patates ithalatına getirilen gümrük vergisinin sıfırlanması kararlarının ardından gündeme gelen McCain Food tartışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Kanada merkezli ve dünyanın en büyük patates üreticisi olan McCain’in Orta Doğu temsilci olduğunun ortaya çıkması nedeniyle patates ithalatının söz konusu şirketten yapılıp yapılmayacağı tartışmalara neden olmuştu.

O HESABINI KAPATTI

Öte yandan gündeme gelen tartışmalara cevap veren Pakdemirli ise “Ben uzaydan mı geldim? Benim 27 yıllık çalışma hayatım var” diyerek cevap vermişti.

Pakdemirli’nin bu açıklamalarının ardından söz konusu şirkette çalıştığı detayının yer aldığı Linkedin hesabını kapattığı ortaya çıktı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE