Bakan Pakdemirli Uzak Durulması Gereken Ürünleri Açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamalarında uzak durulması gereken ürünleri belirtti. Bu konu hakkında Bakan Pakdemirli'nin açıklamalarının detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

GÜNDEM 28.11.2018, 09:22 28.11.2018, 14:21
Bakan Pakdemirli Uzak Durulması Gereken Ürünleri Açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıda güvenliğiyle ilgili çok önemli bir uyarıda bulundu. Bakan Pakdemirli, "Açıkta satılan süt, zeytinyağı gibi ürünlerden uzak durulması lazım" dedi.

Bakan Pakdemirli, gıda güvenliğiyle ilgili yaptığı açıklamada mutlaka 'organik hologram'a bakılmasını önerdi. Pakdemirli'nin herkesi ilgilendiren açıklamaları şöyle:

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN AÇIKLAMALARI

"Açıkta satılan süt, zeytinyağı gibi ürünlerden uzak durulması lazım. Bunlar belki organikliğe, köye, çiftliğe, kırsala olan özlemimizi sembolize ediyor ama bu ürünleri her zaman çok iyi niyetli olarak algılamamız gerekiyor. 

Organik ürün tüketmek istiyorsak 'organik sertifikası'nı mutlaka aramamız, eğer ambalajlı bir ürün ise mutlaka arkasını çevirip 'organik hologramı'nı görmemiz lazım. Laboratuvarlarımız dünya çapında uluslararası standartlarda işler yapıyor. 
 
Soğanda denetimlerimiz devam edecek. Önemli olan vatandaşlara sürekli doğru fiyatlarla gıda sağlamamız ve bu fiyatlarının spekülatif olmaması"

Yorumlar (0)