Bakan Sarıeroğlu'ndan Sel Felaketi Hakkında Açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada; Ankara'da yaşanan sel felaketi hakkında detaylardan bahsetti. Sarıeroğlu yaptığı açıklamada ise; 3 saatte yağması gereken yağmurun 9 dakika içerisinde yoğun bir biçimde düşmesi sebebiyle böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. En büyük tesellimiz can kaybı olmamasıdır" ifadelerinde bulundu.

GÜNDEM 05.05.2018, 17:39 05.05.2018, 18:13
Bakan Sarıeroğlu'ndan Sel Felaketi Hakkında Açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu bugün öğle saatlerinde etkili olan sel felaketiyle alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Ankara'nın Mamak ilçesinde bu gece 12:00'ye kadar 4 farklı komisyon kurmuş durumdayız.

Hızlı bir şekilde yarım saat içerisinde arkadaşlarımız çıkacaklar ve hasar tespitlerinde bulunacak ve yarından itibaren Mamak ilçemizin Boğaziçi Mahallesi'nde hayatın tekrardan normale dönmesine yönelik olarak çalışmalarımızı başlatacağız.

En çok hasar araçlarımızdadır. Şu anda 164'e yakın aracımızın bu sel felaketinden zarar görmüş durumda olduğunu biliyoruz. İş yerlerimizde çok büyük, çok ağır hasarlarımız yaklaşık olarak 25- 30 işyerimizde bulunmaktadır.

Bu gece 12:00'ye kadar bütün bölgemizde durum tespitinde bulunacağı ve gerekli önlemleri hızlı şekilde alarak zarar gören bütün vatandaşlarımızın hasarları ile alakalı olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz...

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)