Bakan Selçuk Açıkladı: 117 Meslek İçin Belge Zorunluluğu Bulunuyor

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında 117 mesleğe belge zorunluluğu getirildiğini ifade etti. Bakan Selçuk'un açıklamalarının detayları haberimizde..

Bakan Selçuk Açıkladı: 117 Meslek İçin Belge Zorunluluğu Bulunuyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında iş dünyasının uzun süredir talep ettiği 36 yeni tehlikeli meslekte, "Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getiren Bakanlık Tebliği"nin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini ifade etti.

BELGE ZORUNLULUĞU GETİRİLEN MESLEK SAYISI 117 OLDU

Bakan Selçuk bu konu hakkında açıklamalarının devamında yayımlanan son tebliğ ile belge zorunluluğu getirilen meslek sayısının 117'ye çıktığını ifade etti.

Belge zorunluluğu hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada çalışma hayatında kalite ve verimliliği artırmak, iş kazalarını en aza indirmek amacıyla 36 mesleğe daha "Mesleki Yeterlilik Belgesi" zorunluluğunun getirildiği vurgulandı.

Bu konu hakkında Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle oldu:

"İş dünyasının uzun süredir talep ettiği 36 yeni tehlikeli meslekte, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getiren Bakanlık Tebliği, 11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan son tebliğle belge zorunluluğu getirilen meslek sayısı da 117'ye çıkmış oldu."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:59
YORUM EKLE