Bakan Selçuk Açıkladı: Ağır Kronik Hastalara 200 TL Destek Verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'dan yeni bir açıklama geldi. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Günlük İcraat Programı’nda açıkladığı Ağır kronik hastalığı olan hastalara 200 TL elektrik fatura desteği verileceğini belirtti.

GÜNDEM 12.10.2018, 09:59 Kerim Solak
Bakan Selçuk Açıkladı: Ağır Kronik Hastalara 200 TL Destek Verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni bir açıklamada bulundu.

Bakan Selçuk ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağlı olarak yaşayan hastaların olduğu hanelere elektrik fatura bedeli ve kesintisiz güç kaynağı sağlanmasına yönelik çalışmaların sonuna gelindiğini belirtti.

Bakan Selçuk açıklamasında ise;

"100 Günlük İcraat Programına uygun şekilde, Elektrik Desteği Programı Kasım ayı başında başlatılacak. Başvurular, İl ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek" dedi.

Konu hakkında detayları da paylaşan Bakan Selçuk Kasım ayı içerisinde başlayacak olan Elektrik Desteği Yardım Programından; 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaç durumda olduğu tespit edilen ve 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım yardımı almayan, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı şekilde hayatını sürdürmek durumunda kalan hastaların yararlanabileceğini aktardı.

Ayrıca Bakan Selçuk açıklamasında ise;

"Elektrik Tüketim Desteği ile, hak sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına destek olmak için kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine göre aylık 200 TL’ye kadar yardım yapılacak." dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)