Bakan Selçuk: Eğer Öğretmenlerimizin Huzuru Olursa Çocuklarımızın Huzuru Olur

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen; 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Değişim Liderleri Toplantısında; Ankara'da görev yapan okul müdürlerine seslendi.

GÜNDEM 14.09.2018, 16:26
Bakan Selçuk: Eğer Öğretmenlerimizin Huzuru Olursa Çocuklarımızın Huzuru Olur

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Değişim Liderleri Toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ankara'da görev alan okul müdürlerine seslendi.

Ders zilinin çalmasına kısa bir süre kala okul müdürleri ile bir araya gelen Bakan Selçuk açıklamasında;

"Bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin. Oradan gönüllerine kadar inin. Gerçek yetki şahsiyettir. Sizler öğretmenler odasında saygınlık uyandırdığınız süreçte inanın bütün okul size saygı duyabilecektir.

Bizlerin şartları zor olan okullarda yer alan kahramanlara ihtiyacımız vardır.

Okullarımızın tuvaletlerinden başlayarak bahçelerini ve çevrelerini pırıl, pırıl yapalım. Eğer okullar arasında farklar azalır ise, Türkiye'deki fark azalacaktır. Bizler bunu başarabiliriz.

Öğretmenlerimize deyin ki; biz sizin için buradayız çocuklar için buradayız. Sayın Bakan dâhil hepimiz çocukların hizmeti için buradayız. Eğer öğretmenlerimizin huzuru olursa çocuklarımızın huzuru olur.

Çok kötü şartlar altında okullara giderek büyük başarı hikâyeleri yazan müdürlerimiz bulunuyor. Aynı maaş, aynı bütçe ve aynı koşullar ancak arkadaşlar oraya gidince inanılmaz başarı hikâyesi yazabiliyorlar.

Çocuklarımız sizlere emanet, öğretmenler de size emanet. Lütfen omuzlarınızda bunu taşıyarak Ankara için bir başarı hikâyesi yapalım.

Arkadaşlar Ankara’nın Mustafa Kemal Atatürk’ten kalan bir yadigâr olduğunu asla unutmayınız" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)