Bakan Selçuk'tan Nafaka Hakkında Yeni Açıklama Geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında nafaka hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk bu konu hakkında açıklamalarında mağduriyetler yaratmadan bu soruna sağlıklı ve kalıcı bir çözüm bulmak istediklerini belirtti.

GÜNDEM 14.03.2019, 12:07 Batuhan
Bakan Selçuk'tan Nafaka Hakkında Yeni Açıklama Geldi

Her yıl mart ayında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezinde düzenlenen BM Kadının Statüsü Komitesi oturumlarının bu yılki toplantılarına katılan Bakan Selçuk önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamalarında nafaka hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında mağduriyet yaratmadan nafaka sorunu hakkında sağlıklı ve kalıcı bir çözüm bulmak istediklerini ifade etti. 

Bakan Selçuk bu konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

''Bizim için önemli olan, bakanlık olarak aslında en büyük gayemiz, ailenin sağlıklı bir şekilde korunması ve sağlıklı bir aile ortamında geleceğe öz güvenle bakan çocuklarımızı yetiştirebilmek. Temel arzumuz da boşanmaların hiç olmaması. Tabii ki bazı durumlarda boşanmalar gerçekleşebiliyor ve bu boşanmalar gerçekleştiği zaman da hiçbir tarafı mağdur etmeyecek şekilde bir çözüm bulunması taraftarıyız.

Mevcut sistemde yaşanan bazı sıkıntıların dile getirilmesi üzerine biz Adalet Bakanlığımızla beraber bir çalıştay gerçekleştirdik ve bu konuya dair sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri ve aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarındaki arkadaşları çağırdık. Biz bu süreci hükümet olarak büyük bir hassasiyetle izlemeye devam ediyoruz. Tüm tarafların da görüşlerini alarak gerek akademisyenler olsun gerek STK ile iletişim halinde yürütüyoruz bu süreci. Hedefimiz yeni mağduriyetler yaratmadan bu soruna sağlıklı ve kalıcı bir çözüm bulmak. Adalet Bakanlığımızla bu anlamda çalışmalarımız sürmekte.''

Yorumlar (2)
Abalı 5 ay önce
15 yıldır haksız yere nafaka ödüyorum. İ
Anladık 5 ay önce
Çok pahalıya maloldu ama sonunda anladık sizden hayırlı bir iş çıkmayacak.