Bakan Soylu Açıkladı: "21 Bin 929 Kişi İhraç Edildi"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamalarda, FETÖ soruşturmaları kapsamında bakanlıktan 21 bin 929 kişinin ihraç edildiğini açıkladı. İşte detaylar...

Bakan Soylu Açıkladı: "21 Bin 929 Kişi İhraç Edildi"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ soruşturmaları ve terör örgütlerine ilişkin açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, FETÖ soruşturmaları kapsamında 21 bin 929 kişinin görevden ihraç edildiğini açıkladı: “9 bin 786 kişi tutuklandı. 3 bin 569 kişi ise göreve iade edildi” dedi.

Süleyman Soylu açıklamalarında göreve iade edilen personellere de değindi:  "Personel alımları noktasında, lise mezunları arasından 10 bin polis alımı halen yapılmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığımız bünyesinde 700 subay, 3 bin 450 astsubay, 9 bin uzman jandarma alımı halen devam etmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığında ise 50 subay, 105 astsubay ve 635 uzman erbaş alımı çalışmaları sürmektedir. 5 ilde çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanına çıkılmış, bin 233 kişinin ataması yapılarak göreve başlamıştır. 733 kişinin ise işlemleri halen devam etmektedir"

"Biz sadece teröristlerle mücadele etmiyoruz. Terörü ortaya çıkaran, var eden, diri tutan, destekleyen tüm etkenler ve yapılanmalarla da mücadele ediyoruz. Açık ve net ifade etmek isterim ki değil teröriste silah veren, moral verene bile tahammülümüz yoktur” dedi.

Kamupersoneli.net|ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 14:24
YORUM EKLE