Bakan Soylu Açıkladı! Vatandaşlığa Geçen 53 Bin 99 Suriyeli Oy Kullanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama geldi. Soylu açıklamasında ise Suriyelilerin oy kullanacağını açıklayarak; "64 bin 348 vatandaşımız başvuruda bulundu ve bu sayede bilgilerini  güncelleyerek oy kullanmalarının önündeki engeli kaldırmış olduk" dedi.

Bakan Soylu Açıkladı! Vatandaşlığa Geçen 53 Bin 99 Suriyeli Oy Kullanacak

Yerel seçimlere ilişkin alınan önlemleri açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,"Seçim günü 547  bin kolluk personelimiz görev başında olacaktır" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazanmış  53 bin 99 Suriyeli'nin 31 Mart seçimlerinde oy kullanabileceğini belirten Soylu şunları dile getirdi...

Adres bilgilerinde eksiklik olduğunu  tespit ettiğimiz 363 bin 555 vatandaşımıza çağrıda bulunduk, SMS ile bildirim  yaptık.

64 bin 348 vatandaşımız başvuruda bulundu ve bu sayede bilgilerini  güncelleyerek oy kullanmalarının önündeki engeli kaldırmış olduk.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz keskin
Yılmaz keskin - 5 ay Önce

Besle suriyeli oysun gözünü,işin sonunu merak ediyorum

salih
salih - 5 ay Önce

vatan elden gitti 10 gündür hergun nüfusa gidiyoruz kuyruk bitmiyor kaç kişi öyle kaldı oyununuz tuttu niyetiniz de zaten öyleydi doğuyu karıştırıp araya suriyelileri koymak diktatörler devam

Hele su halimize bak
Hele su halimize bak - 5 ay Önce

Bunlar kimki bizim ulkemizde oy kullaniyo bunlara bu firsati veren ve firsat verenlere firsat verenlerden hesap sormak lazim eger bunlar akli basinda kararlar alacak insanlar olsa ulkeleri bu halde olmazdi kanla yugrulmus topraklarda namertin ne wos hakki olabilirki yazik cok yazık

Ali
Ali - 5 ay Önce

Yazık

Ohuz
Ohuz - 5 ay Önce

Bunlar hangi hakla oy kullanıyor acaba

Sinan kara
Sinan kara - 5 ay Önce

6 milyon dan fazla suriyeli var nasıl binlerden soz edebilirsiniz bunu ben anlamadım