Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçiliğine Yapılan Saldırıya Yönelik Açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni bir açıklamada bulundu. Soylu; ABD Büyükelçiliğine ateş açılması ile ilgili kullandığı ifadelerde ise; "Arkadaşlarımız araç ve araç içindeki kişilere ulaşmaya çalışıyor" dedi.

GÜNDEM 20.08.2018, 16:36
Bakan Soylu'dan ABD Büyükelçiliğine Yapılan Saldırıya Yönelik Açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yeni bir açıklama geldi. Bakan Soylu yaptığı açıklamada ise ABD Büyükelçiliğine ateş açılması hakkında; Arkadaşlarımız araç ve araç içindeki kişilere ulaşmaya çalışıyor" dedi.

Bakan Soylu'nun konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamalardan satır başları;

"Saat 05.30 itibariyle böyle bir saldırı gerçekleşti. Arkadaşlarımız o saat itibariyle hem teknik olarak analizleri yapıp araç ve araç içindeki kişilere ulaşmayı çalışıyorlar.

Zannediyorum Ankara Valiliği bir açıklama yaptı. Olayın ayrıntılarını, nedenini ancak bu olayı gerçekleştirenlere ulaşınca öğrenmiş olacağız.

Yani o saatte neden böyle bir olay gerçekleşti. Olayla ilgili bütün ayrıntıları elde etmeden bir şey söylemek yanlış olabilir. Arkadaşlarımız çözerler.

Bugüne kadar bu tip olayları maharetle çözdüler. Bu olayların üzerine gerçekleşen bir provokasyon mu yoksa maalesef adi bir vaka mıdır, yoksa adi vaka süsü verip provokasyon mu oluşturmak istediler?

Hem istihbaratımız hem Ankara emniyetimiz, tüm birimlerimiz yoğunlaşmış durumdalar.

Çözebileceklerini tahmin ediyorum. Çözdükten sonra arkadaşlar gerekli açıklamayı kamuoyuna yapacaklardır" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)