Bakan Soylu Denizli Depreminin Bilançosunu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Denizli'de meydana gelen deprem hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında 390 evde hasar meydana geldiğini ve 83 kişinin hastanelere başvurduğunu ifade etti.

GÜNDEM 09.08.2019, 07:47
Bakan Soylu Denizli Depreminin Bilançosunu Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli'de meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında 390 evde hasar meydana geldiğini ve 83 kişinin hastanelere başvurduğunu vurguladı.

Bakan Soylu incelemelerde bulunmak üzere depremin meydana geldiği Denizli'nin Bozkurt ilçesine geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada protokol üyeleri ile birlikte Bozkurt ilçesinde Denizli Valiliği tarafından kurulan kriz masasında bilgi aldı. Bakan Soylu'ya kriz masasında Vali Hasan Karahan ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve daire müdürleri eşlik etti.

BAKAN SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI

Bunun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir basın açıklaması yaptı. Bakan Soylu açıklamalarında can kaybının olmadığını belirterek şu ifdelere yer verdi:

"Deprem bölgesine çevre kentlerden AFAD, Türk Kızılay'ı ve çeşitli sivil toplum örgütleri sevk edildi. Talep edilen 400 çadır var ve bunların yüzde 80'ni kurulmuş durumda. Kurma çalışmaları da devam ediyor. Vatandaşlarımızın gıda dahil olmak üzere talep ettikleri ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor. Kerpiç evlerde ciddi hasarla söz konusu. Bundan önceki Acıpayam depreminde de aynıydı. Bölgede 330'u aşkın yapıdaki hasar tespiti yapıldı evlerin 52'sinde ağır hasar var. Çardak'da da yaklaşık 60 ev ve yapıda tespitte bulunuldu bunlarında 7'sinde ağır hasar tespit edildi. Vatandaşlarımız talep etse de etmese de buradaki bütün evlerde hasar tespiti yapılacak. Bölgedeki bütün hasar tespitlerini yapacaklar yarın akşama kadar"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 81 vatandaşın hastanelere de başvurduğunu ve bunların 78'nin taburcu edildiğini ifade etti. Konu hakkında Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"Çoğu panik sebebi ile hastanelere gittiler 78'i taburcu oldu 3'nünde durumu hafif. Devletimizin bütün birimleri ile burada olduğunu söyleyebilirim. Bütün hasarlar tespit edilecektir. Her zaman olduğu gibi gereği yerine getirilecektir"

Yorumlar (0)