Bakan Soylu'nun Sözlerine İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP'den Jet Yanıt: "Bu Yaptığı Eşkiyalık"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından bir açıklama yapıldı. Ekrem İmamoğlu açıklamalarında polemiklerden kaçtığını ifade etti.

GÜNDEM 06.09.2019, 13:14 06.09.2019, 13:22
Bakan Soylu'nun Sözlerine İBB Başkanı İmamoğlu ve CHP'den Jet Yanıt: "Bu Yaptığı Eşkiyalık"

İMAMOĞLU'NDAN JET YANIT

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu polemiklerden kaçtığını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul’a kayyum atanacak mı sorusuna 'onu pazar günü açıklayacağım' şeklinde yanıt vermişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu değerlendirmeleri hakkında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba tarafından da açıklama yapıldı. 

"BU YAPTIĞI EŞKİYALIK"

Veli Ağbaba açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İstanbulda iki kez seçim kazanmış birine atanmış birinin bunları söylemesi haddi değil. Malesef hukuk askıya alınmış durumda. 6 Mayıs'ta başlayan yargı darbesi Diyarbakır, Van ve Mardin'de ki siyasi darbe ile belediye başkanları görevden alındı.

Biz belediye başkanlarımızın yanındayız, arkasındayız. Böyle bir şeyi aklına bile getirmesin aklının ucundan bile geçirmesin. Burası dağ başı değil, o da eşkıya değil. Bu yaptığı eşkıyalık. Kendini eşkıya mı sanıyor İç İşleri Bakanı? İç İşleri Bakanı olduğunu hatırlatırız ona. Burası dağ başı değil, o da eşkıya değil. Bu yaptığı eşkıyalık.

Kendini eşkıya mı sanıyor İçişleri Bakanı? İçişleri Bakanı olduğunu hatırlatırız ona. Burası dağ başı değil o da eşkıya değil ya da tam tersini söyleyip kendine eşkıya mısın dememiz lazım? Hukukun olduğu yerde hukuk dışı davranışlar eşkıyalığa girer. İçişleri Bakanı eşkıya mıdır bu soruyu ona sormak lazım."

Yorumlar (15)
Vatan 3 ay önce
Pkkyla ilişkili adamlara kayyum atandı diye girdiği tavra bak ulan it orda şehit olan askerlerin önüne hendekleri devletin araçlarıyla açtıran piçlerimi savunuyo bunlar .
71'li 3 ay önce
Süleyman Soylunun Yarısı Kadar adam değilsiniz.
Hedef29 3 ay önce
Asıl eşkiya sizsiniz sizzz köpeklerr it sürüleri hem kahpelik yapacaksın dersini devlet verdimi eşkiyalık diyeceksin siz nasıl bir o..... Ya sen istanbulu yönet imamoğlu!!! Diyarbakır van mardinde nasıl kalleşlik yapıldığını görmüyorsan senin karektersizliğin elinden bir iş gelmiyor zorla kendine kayyum atatmaya çalışıyorsun sonrada mağdur u oynayacaksın Allah belanızı versin sizin
Fırat 3 ay önce
Asıl eşkiya sizsiniz sizzz köpeklerr it sürüleri hem kahpelik yapacaksın dersini devlet verdimi eşkiyalık diyeceksin İstanbulu bırakıp gidip kucaklaşacaksın zaten tarihinizde var o or......luk
Emin 3 ay önce
Akp eşkiyadır
Fedoo 3 ay önce
Eminmisn
Ibrahim 3 ay önce
Herkes görevini yapacak .eski belediyenin yanlışları ortaya çıkıyor diye düşüncesi bile yanlış
VATAN AŞIĞI 3 ay önce
BU SÜLO İYİCE KENDİNİ AŞTI İSTANBULUN İRADESİNİ HALKIN İRADESİNİ BUKADAR KÜÇÜMSEMEK ADALETSİZLIĞİN VARLIĞINDANDIR.
Taner taş 3 ay önce
Adamlar İstanbulu yönetemeyeceyini anladı arkadaşlar zorla kayyum isteyip maduruzda mağduruz diyecekler kayyum atanan belediyelere neden bunu yapıyorlar imamoglu bal gibi biliyorsun ve ben Türk ve Müslümanım desen buna eşekler bile.......
Ahmet ensar 3 ay önce
Devletin işleyişi huzurun kaçışı bozulursa hapse bile girer.Bu soytarılığa son verilmesi gerek bu daha başlangıçta böyleyse ve kimlere hizmet ettiğini açıkça gösteriyor zaten kayyumla da kalmamalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın