Bakan Soylu: PKK Bu Ülkenin Topraklarından Silinecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa'daki patlamaya ilişkin bilgi verdiği açıklamasında PKK'ya ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu'nun açıklamaları haberimizde...

GÜNDEM 18.02.2017, 08:55
Bakan Soylu: PKK Bu Ülkenin Topraklarından Silinecek

16 Nisan'da yapılacak referandum güvenliği ile ilgili İzmir'de bir toplantı düzenleyen İçişleri Bakanı Soylu, buradaki programın ardından AK Parti İzmir İl Başkanlığını ziyaret etti.

Partililerin de hazır bulunduğu toplantıda gündeme ilişkin açıklama yapan Bakan Soylu, Şanlıurfa'daki patlamaya ilişkin bilgi verdi. Soylu, "15 civarında hafif yaralı olduğunu arkadaşlarımız bize ilettiler. Bir tane de 6 yaşındaki bir çocuğumuz şehit oldu. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.

Soylu ayrıca, 5 aydır peşinde olunan ve ülkede 4-5 aydır bir çok olayın faali olan teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade ederek, "Bir de başka bir haber daha vereceğim. Yaklaşık 5 aydır peşinde olduğumuz bir hain vardı ve ülkemizde son 4-5 aydır gerçekleştirilen bir çok olayın faali bugün kahraman güvenlik güçlerimiz onlara gereken cevabı verdiler ve onları etkisi hale getirdiler. Yarın arkadaşlarımız bunları açıklayacaktır. Hiç merak etmeyin bu aziz milletimize sözümüzdür. Hiçbir şeyden yorgunluktan, uykusuzluktan hiçbir şeyden çekinmeden bu aziz milletimizin ve Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradenin savunucularıyız. Merak etmeyin söylediğimiz sözün sonuna kadar arkasındayız PKK bu ülkenin topraklarından silinecektir" şeklinde konuştu.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)