Bakan Varank Açıkladı! TÜBİTAK'tan 1289 Personel İhraç Edildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK'tan ihraç edilen personel sayısına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Varank bu kapsamda FETÖ/PDY bağlı olduğu tespit edilen bin 289 personelin ihraç edildiğini açıkladı.

Bakan Varank Açıkladı! TÜBİTAK'tan 1289 Personel İhraç Edildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların 2019 yılı bütçe görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde devam ediyor. 

Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri kapsamında konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank personel ihracına dair açıklamada bulundu. 

TÜBİTAK'TAN PERSONEL İHRACI

Plan Bütçe görüşmeleri TBMM'de devam ediyor. Bu kapsamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na dair görüşmeler gerçekleştirildi. Bu görüşmeler sırasında bir konuşma yapan ve milletvekillerinin sorularına yanıt veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank önemli açıklamalarda bulundu. 

Konuşmasında TÜBİTAK'tan ihraç edilen personel sayısına dair açıklamalarda bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. 

"17.12.2013-31.10.2018 tarihleri arasında FETÖ/PDY terör örgütü irtibatı ve iltisaklı olan bin 289 TÜBİTAK personelinin işine son verilmiştir." 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE