Bakan Varank'tan Girişimcilik Hakkında Gençlere Çağrı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptığı açıklamalarında gençlere bir çağrıda bulundu. Bakan Varank gençlere bir tavsiyesi olduğunu ifade ederek girişimci olmalarını konu hakkında fikir üretmelerini ve en önemlisi icat çıkarmalarını istedi.

GÜNDEM 17.09.2019, 12:44
Bakan Varank'tan Girişimcilik Hakkında Gençlere Çağrı

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST İstanbul) başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açılışta bir konuşma yaptı. 

Bakan Varank buradaki açıklamalarında gençlere tavsiyelerde bulundu. Konu ile ilgili olarak Bakan Varank gençlerden girişimci olmalarını konu hakkında fikir üretmelerini ve en önemlisi icat çıkarmalarını istedi. 

BAKAN VARANK'IN AÇIKLAMALARI

Buna göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Fikir üretin ve en önemlisi icat çıkarın. Hayal etmekten ve o hayallerin peşine düşmekten asla vazgeçmeyin. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak her adımınızda sizlerle birlikteyiz, sizlerle yol yürümek için varız.

Ben şu muhteşem kalabalığa baktığımda büyük ve güçlü Türkiye'yi görüyorum. Yurdun dört bir yanından gelen, yürekli, akıllı, parlak gençleri görüyorum. İnanıyorum ki, bu ruh çok daha kuvvetli bir şekilde Anadolu'nun her tarafına yayılacak.

Değerli arkadaşlar, şunu unutmayın; sizler büyük bir medeniyetin, büyük bir milletin evlatlarısınız. Bu yüzden size küçük düşünmek yakışmaz. Bizim geleceğe yönelik çok iddialı hedeflerimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'yi, dünyanın en güçlü ekonomileri arasına sokmak istiyoruz. Tabi bu başarıya ulaşmak için çok çalışmamız çok gayret etmemiz gerekiyor. Belki bizim ülke olarak petrol yataklarımız, doğalgaz kaynaklarımız yok. Ama en büyük sermayemiz olan sizler, yani gençler varsınız."

Yorumlar (0)