Bakanlar FETÖ İle Mücadelede Gelinen Aşamayı Anlattı!

AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme toplantısına katılan İçişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı ve Dışişleri Bakanı milletvekillerine sunum yaparken FETÖ ile mücadelede kaydedilen aşamayı anlattılar.

GÜNDEM 09.10.2017, 09:06 09.10.2017, 11:12
Bakanlar FETÖ İle Mücadelede Gelinen Aşamayı Anlattı!

AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme toplantısına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerine sunum yaptılar ve bu sunum esnasında FETÖ ile mücadelede kaydetikleri aşama hakkında bilgi verdiler.

Yurt Dışında da Peşlerindeyiz!

Yurt dışında da peşinde olduklarını söyleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu şu ifadelere yer verdi:

"Bu yapının yurt dışı örgütlenmelerine karşı mücadele veriyoruz. Mesela 'Kimse Yok mu' derneğinin uluslararası arenada üye olduğu kuruluşa başvurduk ve onları o kuruluştan çıkarttırdık. Yurt dışında kapattırdığımız çok sayıda FETÖ'cü dernek var."

TSK'daki Boşlukları Doldurduk

Savunma Bakanı Canikli ise FETÖ'cülerin teker teker ayıklanmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) bir boşluk meydana geldiğini ve bu boşluğunda diğer üniversite mezunlarından karşılandığını ifade etti.

Bakan Canikli açıklamalarına söyle devam etti:

"Hürkuş'u silahlandırdık. Artık 'yüzde 100 yerli' diyebiliriz. Müşterileri de var. Altay tankı yüzde 40 yerli ama çalışmalar devam ediyor. Atak helikopterinde çok iyi bir aşamadayız seri üretime geçeceğiz"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)