Bakanlar Kurulu'nun Ardından Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan Açıklamalar!

Bakanlar Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamalarda bulunuyor.

GÜNDEM 11.09.2017, 18:32 11.09.2017, 23:56
Bakanlar Kurulu'nun Ardından Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan Açıklamalar!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Hükümet Sözcüsü Bozdağ'ın açıklamalarının satır başları şu şekilde,

EKONOMİYE YÖNELİK AÇIKLAMALAR

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklamalarına ekonomide gözlemlenen büyüme rakamlarına değinerek başlayarak ''Bildiğiniz gibi bugün büyüme rakamları açıklandı ve ülke ekonomisi bakımından son derece önemli bir veri paylaşıldı. Avro bölgesi ki 19 bölge 2,2. AB üyesi ülkeler 2,3 oranında büyürken, Türk ekonomisi 5,1 oranında büyümüştür. Bu fevkalade sevindirici bir rakamdır. 15 Temmuz 2016'dan sonra ekonomik kriz bekleyen bütün çevreleri tekzip edercesine Türk ekonomisinin çok iyi olduğunu gösteren çok iyi verilerdir. 'Türk ekonomisi bozulsun' diye beklenti içine giren çevreler var. Hem içeride hem dışarda kirli algı operasyonları yapanlar var. Bu açıklanan rakamlar kirli algı operasyonlarını da bir nevi yalanlamıştır.''ifadelerini kullandı.

''ARAKAN KONUSUNDA AÇIKLAMA''

Konuşmasında Arakan'da yaşanan insanlık dramına değinen Hükümet Sözcüsü Bozdağ konuya ilişkin şu açıklamlarda bulundu. "3 yüz bin civarında Arakanlı var TİKA vasıtası ile yardım gönderdik. Recep Akdağ Beyefendi Türkiye'de Arakan için yapılan yardımdan bahsetti. Ben buradan bütün vatandaşlarımızı yardım etmeye davet ediyorum. İnsani ihtiyaçlar için yardımda bulunmalıyız. Daha önce 2011'de Somali için Türkiye yardım elini uzatmıştı. Kızılay ve sivil toplum örgütleri bu yardımları ulaştırmıştık. Aziz milletimizi yardıma davet ediyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum."

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamlarına eleştirilerde bulunarak, "Önce işe bakmak lazım. Kılıçdaroğlu eğer terörü 4 yıl içinde bitirecekse önce kol kola yürüdüğü kişilerden başlamalıdır. Adalet Yürüyüşünde nasıl kol kola olduklarını görüyoruz. Önce bir oraya mesafe koyması lazım. Daha önce hendek terörü vardı. PKK hendekler kazdı. Sayın Kılıçdaroğlu da hendeğin ötesindekilere arkadaşlar dedi. Önce dili değiştirmesi lazım."

''ELİNDE PROJESİ VARSA AÇIKLAMASINDA FAYDA VAR''

Konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Eğer iktidar olursam 4 yılda terörü bitiririm'' açıklamasına değinen Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "Ayrıca elinde bir prıojesi varsa açıklamasında fayda var Terörde verdiğimiz mücadele, gazilerimiz, şehitlerimiz var. Eğer elinde bir formül varsa ortaya koysun. Demokratik açılım projesi hükümetin attığı önemli politikalardır. Özel öğretim kurumlarında Kürtçe'nin öğretilmesi önemli adımlardandır. Önemli ve cesur kararlar alınmış ve yerine getirilmiştir. Şuan da PKK terör örgütü hiçbir dönemde olmadığı kadar kayıp vermişti. Terörün belini kıran önemli bir mücadeler vermişti. Terörün belini kıran önemli adımlar kuran SİHA'ların teöre karşı kullanılmasını eleştiren milletvekili CHP'li vekildir, Sayın Kılıçdaroğlu da gereken sözü söyleyecektir. AK Parti hükümetleri demokrasiye ölümüne sahip çıkan bir hükümettir. " değerlendirmelerinde buundu.

CHP'YE DEMOKRASİ ELEŞTİRİSİ

CHP'nin demokrasiye sahip çıkmadığını söyleyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun gerekirse kavga ederiz açıklamalarına yönelik, "Demokrasiye gerçek anlamda sahip çıkma deyince CHP'yi hiç göremedik. Siyasette kavga olmaması lazım. Halkın gönlünü alarak iktidar olmak lazım. Eline silah alıp siyaset yapan birileri mi var Türkiye'de? İktidara alternatif politikalar üreterek iktidar olunur. Bakarsanız kullandıkları dil meşru değil kavgayı çağrılştıran bir dil. Sayın Kılıçdaroğlu'nu kavga yapmaya değil halkın gönlüne girecek politikalar geliştirmeye davet ediyorum. Kavga ediyorlar böyle bir şey olabilir mi? AK Parti kavga ederek gelmedi." dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)