Bakanlar Kurulu Sonrası Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan Afrin ve Vergi Borçlarına İlişkin Açıklama

Bakanlar Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında, toplantıda görüşülen konulara dair bilgi veren Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bakanlar Kurulu Sonrası Hükümet Sözcüsü Bozdağ'dan Afrin ve Vergi Borçlarına İlişkin Açıklama

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bir basın toplantısı düzenledi.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından düzenlenen basın toplantısında gerçekleştirilen toplantıda ele alınan konular hakkında bilgi verildi.

MALİYE BAKANI AĞBAL'DAN VERGİ REFORMU PAKETİ

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ basın açıklamasına Maliye Bakanı Naci Ağbak tarafından sunulan reform paketine ilişkin açıklamalarla başladı. Bekir Bozdağ konuya dair açıklamalarında Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın reform paketini Bakanlar Kurulu'na sunduğunu bildirdi.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Maliye Bakanı Ağbal tarafından sunulan reform paketiyle mali yüklerin azaltılmasının ve piyasanın canlandırılmasının amaçlandığı ifade ederek şu ifadelerde bulundu. 

Maliye Bakanımız vergi konularında önemli değişiklikler içeren reform paketini Bakanlar Kurulumuza sunmuştur. Reform paketi özellikle mali yüklerin azaltılması ve piyasanın canlandırılması hususunda çok önemli değişiklikler içermektedir. Bunlardan bazıları, mükelleflerin ileriye dönük dönemler için, sonraki dönemden devreden KDV’sinin iadesine imkan sağlanıyor. 2018 yılı öncesi dönemlere ait iade edilmeyen KDV’nin iadesinin önü açılıyor. Üç ay içerisinde iade edilmeyen KDV’ye faiz ödemesi getiriliyor.

VERGİ BORCU ERTELEMESİ AÇIKLAMASI

Başbakan Yardımcısı Bozdağ açıklamasında, Kilis ve Hatay'ın bazı ilçelerinde bulunan esnafların vergi borçlarının ertelendiği duyuruldu.  ''Kilis ilindeki tarımsal faaliyet üreticilerinin borçları 31 Aralık 2018’e kadar ertelendi. Hatay’ın 6 ilçesinde vergi borcu ertelendi. Hatay ve Kilis’teki esnafın kredi borçları ertelendi.''

HOLLANDA İLE BÜYÜKELÇİ SORUNU

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası yapmış olduğu açıklamasında, Hollanda ile Türkiye arasında yaşanan krize ilişkin de açıklamalarda bulundu. 

''Son bir yıldır Hollanda’nın Türkiye’de bir büyükelçisi yoktur. Olmayan büyükelçilerini geri çekme kararı aldılar. Bizim de orada büyükelçiliğimiz yok. Ama Türkiye ile Hollanda arasında ilişkilerin kesildiği anlamına gelmiyor.''

TANK SALDIRISI VE HAVA SAHASI AÇIKLAMASI 

Afrin operasyonu sırasında bir tanka saldırı düzenlenmiş ve şehit haberi gelmişti. Başbakan Yardımcısı Bozdağ bu konu ile ilgili olarak ''Tanka karşı kullanılan silahın menşeine dair bilgiler var. Araştırmadan sonra kesin sonucu açıklayacağız.'' dedi. 

Rusya'nın hava sahasını kapattığı ile ilgili iddiaların olması üzerine Bekir Bozdağ, Rusya'nın değil Suriye'nin hava sahasını kullanıyoruz açıklamasında bulundu. 

ABD SİLAHLARININ YPG TARAFINDAN KULLANILMASI

ABD tarafından terör örgütlerine sağlanan silahların Afrin'e taşındığı haberlerinin olduğu iddialarına da açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bozdağ bölgede bulunan tüm silahların yok edileceğini vurguladı.

''Terör örgütüne silah verilmemesini hususunda ABD’li yetkililere iletmiştik. IŞİD’e karşı kullanılmak kaydıyla verildi. Bu silahların Türkiye’ye karşı kullanılacağını uyarmıştık. Bu silahlar NATO üyesi bir ülkeye bize karşı kullanılıyor. Daha önce verilen silahların Afrin’e nakledildiği yönünde istihbarati bilgi var. Afrin’e nakil edilen her silah hedefimizdir. Vuracağız, imha edeceğiz.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE